Osmadvacetiletý obránce je odchovancem vítkovické hokejové školy, kde působil v mládežnických kategoriích do sezony 2002/03. Poté zamířil do týmu libereckých Bílých Tygrů, v jejichž dresu poprvé nakoukl mezi českou hokejovou elitu.

Pod Ještědem odehrál Ovčačík pět sezon, v extralize ale příliš možností nedostával, odehrál v ní jen dvaadvacet utkání. Proto v sezoně 2006/07 následoval návrat do svého mateřského klubu. Ani tam se ale kariéra 182 centimetrů vysokého zadáka nevyvíjela zrovna růžově, Ovčačík totiž působil spíše v Porubě či Havířově. Proto v ročníku 2009/10 putoval na hostování do brněnské Komety.

V následující sezoně se vrátil zpět Vítkovic, se kterými získal stříbrné medaile. Ostravské barvy hájil bývalý mládežnický reprezentant i v následujícím ročníku. Poté ale oblékl dres blízkého souseda – Ocelářů z Třince. Defenzivně laděný bek odehrál v loňské sezoně 44 utkání základní části, v nichž zaznamenal tři body za gól a dvě nahrávky. Dalších 13 duelů přidal v play-off, kde si připsal jeden gól.