„Akce má velmi pozitivní ohlas nejen u běžných návštěvníků centra, ale také u žáků základních a středních škol, které akci hojně navštěvují. Přírodní vědy i technika děti baví mnohem více, pokud mají možnost si je osahat a vyzkoušet,“ říká marketingová manažerka Šestky Barbora Frydrychová.

Poslední zářijový víkend bude mimo stálých expozic libereckého iQ Parku či National Geographic Channel ve znamení workshopu studentů Přírodovědecké fakulty UK. Na závěr si přírodovědci připravili aktivity spojené s geologií a archeologií – zájemci zjistí, jak vypadá kostra ichtyosaura, prozkoumají různé fosílie a naučí se rozeznávat rozličné druhy hornin. Program bude probíhat v sobotu i neděli od 11 do 18 hodin. Po oba víkendové dny, od 15 do 19 hodin, bude také možné zkusit některý z mnoha hlavolamů od Hry a hlavolamy. Více informací naleznete na: www.oc-sestka.cz

V pátek mají návštěvníci také poslední možnost navštívit workshop stavebnice Merkur, a to od 13 do 18 hodin. V sobotu pak bude pro děti kromě programu přírodovědců připraveno také divadelní představení Jů a Hele, a to od 11 hodin.

Chcete-li se na chvíli opět stát dětmi, není nic lepšího, než si během nákupů vyzkoušet představivost řešením různých hádanek, hlavolamů i objevováním optických klamů, které připravil liberecký iQ Park.

Nejen pomocí optických klamů návštěvníci pochopí, jak je lidské chápání věcí propojeno s očima, co by se stalo, kdyby naše oči nespolupracovaly s mozkem nebo jak funguje periferní vidění. Nejeden student a žák ocení praktické tipy týmu National Geographic Channel, jak svůj mozek lépe využívat, trénovat a jak zlepšit svou mysl a paměť.

„Velmi příjemně nás překvapilo, jaký měla akce u návštěvníků ohlas. A to je i důvod, proč již nyní promýšlíme další možnosti spolupráce s některými univerzitami a institucemi. První akci plánujeme s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy už na leden,“ uzavírá Barbora Frydrychová.