(1:0, 3:3, 2:2)
Branky a nahrávky:
11. Bartek (Bulíř), 22. Bulíř (Filippi, Pospíšil), 29. Valský (Pospíšil, Nedvěd), 34. Nedvěd (Vampola), 56. Pospíšil (Bulíř, Filippi), 57. Pospíšil (Nedvěd).
29. Pech (Kumstát), 31. T. Rachůnek (Piskáček), 37. Buchtele (Sičák), 41. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 60. Buchtele (Rolinek, J. Hlinka).
Rozhodčí: Hrubý, Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:6, využití: 1:1, v oslabení: 0:0. Diváci: 4362.
Sestavy:
Schwarz - Hunkes, Ulrych, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Víšek - T. Urban, Zacha, D. Špaček.
Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Krejčík, Švrček, Gřegořek - Pacovský, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - P. Ton, Přibyl, Buchtele - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek.

Sparta přicestovala pod Ještěd v roli mírného favorita, Holešovičtí v minulém kole zdolali mistra z Plzně a aktivně začali také v Liberci. Severočeši už po 40 vteřinách hry špatně vystřídali, hráli v šesti a nabídli soupeři přesilovku. Kubát měl na spodní části kruhu slibnou šanci, ale trefil jen hůl přesouvajícího se Schwarze.

Bílí Tygři zahrozili vzápětí. Bulíř byl sám v mezikruží a protihráč mu sekl do hole, přesto dokázal liberecký útočník zakončit a Pöpperle se blýskl parádním zákrokem. Po letícím puku skočil a odložil domácí oslavy. Ty totiž přišly až v jedenácté minutě, když se Martin Bartek dostal do samostatného úniku a střelou po ledě propálil brankáře.

Hosté měli v úvodní části střeleckou převahu, ale jistý Schwarz úspěšně odolával. Nebezpečně pálil Rachůnek i Rolinek, kapitán holešovického výběru následně černou pryž do sítě zaslal. Ovšem nepovoleným způsobem rukou.

Přestřelku odstartovala druhá třetina

Severočeši navýšili své vedení v úvodu druhé části po parádní souhře. Pospíšil zavezl puk do pásma a nabil na kruh Filippimu, jenž místo střely kotouč podržel a pasem před brankoviště oslovil Michala Bulíře. Ten už měl před poloprázdnou klecí snadnou práci.

O pár minut později se za libereckou obranou zjevil Hlinka, ale zadák Výtisk mu při kličce kotouč vypíchl. Spartě se ale vzápětí přeci jen povedlo přelstít protivníkovu obranu. Lukáš Pech si v pravý čas sjel mezi kruhy a poprvé pokořil Schwarze.

Za třiatřicet vteřin si však Liberec vzal náskok dvou branek zpět. Jakub Valský prostrčil z kruhu puk mezi Pöpperleho betony. Jenže hosté si znovu připravili rychlou odpověď, Tomáš Rachůnek doklepl kotouč za brankářova záda a bleskově korigoval.

Domácí toužili po dalším zásahu, ale Bartek neuspěl z těsné blízkosti a ležícího Pöpperleho nepřelstil ani u brankoviště kličkující Pospíšil. Až v čase 33:58 hostující muž s maskou počtvrté kapituloval, když Petr Nedvěd využil přesilovku. Kotouč poslal do sítě prudkou střelou švihem z pravé strany.

Prostřední část nenudila, oba týmy ve svižném tempu otevíraly hru. Liberečtí nedotáhli do zdárného konce nadějné přečíslení, zato Sparta z protiútoku svoji příležitost zužitkovala. Jan Buchtele utekl obráncům, trefil se do horní části branky a Tygři po druhé části odcházeli do kabin s vedením 4:3.

Dramatické utkání rozhodly dva slepené zásahy Pospíšila

Ve třetí třetině ukrojila časomíra pouze 22 vteřin a Pražané se radovali z vyrovnání. Trefil se Petr Ton, jemuž v útočné třetině přenechal kotouč Hlinka. Hostující ostrostřelec přitloukl svůj ostrý projektil přesně pod břevno.

Sparťané po čtvrtém úderu diktovali tempo hry, ovšem skórovat mohl soupeř. Bulíř nejprve z výhodné palebné pozice trefil jen dobře postaveného Pöpperleho a posléze neuspěl ani Jass, kterého na levé straně brankoviště včas od kotouče odklidil protihráč.

Slavil až Tomáš Pospíšil, který doklepl do sítě odražený puk a Liberec čtyři minuty před koncem základní hrací doby znovu vedl. Tentýž hráč se prosadil také o chvilku později, když poslal kotouč do sítě po průniku Nedvěda.

Tým z Holešovic ještě dokázal snížit, hosté odvolali brankaře a hráli přesilovku v šesti proti čtyřem. Jan Buchtele se trefil z těsné blízkosti přesně pod břevno, ale víc už Sparta nestihla. Bílí Tygři vyhráli v atraktivním utkání 6:5 a připsali si první domácí vítězství, jejich soupeř naopak ani ve druhém venkovním střetnutí nebodoval.

Ohlasy trenérů:

• Pavel Hynek (Liberec): „Byl to divácky velice atraktivní zápas, padlo jedenáct gólů. Jsem rád, že jsme zvítězili doma za tři body, musím hráčům za výkon poděkovat. Velice důležité bylo, že jsme stále vedli a Sparta tak musela dotahovat, což bere síly. Klíčová byla také první třetina, kterou se nám podařilo vyhrát, i když v ní Sparta měla více šancí.“
  • Zdeněk Moták (Sparta Praha): „Bohužel jsme udělali mnoho chyb v obraně a Liberec je dokázal potrestat. I přesto se nám podařilo vstřelit pět branek, nicméně obranná činnost nefungovala, proto odjíždíme s prázdnou.“