HC Sparta Praha

Tradiční pražský klub prošel přes letní přestávku výraznou obměnou, když si dveře podalo přes dvacítku hráčů. Nejvýraznějším jménem, které od začátku sezony nově usedá v kabině Sparty, je bezesporu kapitán mistrů světa z roku 2010 Tomáš Rolinek. Vyhlášený dříč se zatím ukazuje ve velmi dobrém světle, v ofenzivě ho navíc podporují dvě bývalé opory karlovarské Energie - Lukáš Pech a Petr Kumstát. Důležitou postavou je také gólman Tomáš Pöpperle, který ukončil anabázi ve Lvu.

Sparťané mají po třech kolech na svém kontě 6 bodů za dvě výhry v základní hrací době, což jim přisuzuje druhou příčku v tabulce. Lépe už je na tom pouze sešívaný rival. Posledním skalpem je páteční vítězství nad mistrovskou Plzní, kterou celek z hlavního města přetlačil na domácím ledě 3:1. Jedinou porážku pak Sparta utrpěla na ledě chomutovských Pirátů.

Velkým tématem posledních dní je v táboře libereckého protivníka útočník Petr Ton, přesněji řečeno počet branek, které nasázel v dresu s tradičním „S“ na hrudi. V zápase proti Plzni se totiž trefou z nájezdu, kterou srovnával na 1:1, dostal na číslo 255, čímž se pasoval do role historicky nejlepšího střelce klubu s více než stoletou tradicí. To už je víc než povedený kousek.

Bílí Tygři Liberec

Taktéž Liberec absolvoval tři extraligová kola, ze kterých vytěžil čtyři body, za což mu aktuálně náleží osmá příčka. Poslední bod vybojovaly liberecké šelmy na ledě Litvínova, kde padly po samostatných nájezdech. Mohly z toho ale být i všechny tři body, Tygři drželi těsné vedení 2:1 ještě pět minut před závěrečnou sirénou, nakonec se ale díky trefě Lukeše a mazáckému nájezdu Hanzla radoval druhý severočeský celek.

Návštěvníci liberecké Tipsport areny zatím měli šanci vidět jeden domácí zápas Bílých Tygrů, kteří minulý týden přivítali posledního mistra z Plzně. Na partu okolo Martina Straky však nevyzráli a premiérovou domácí výhru v letošním ročníku se budou pro fanoušky snažit urvat nyní proti Spartě.

Opět je ovšem nečeká snadný úkol. „Nová“ Sparta je hladová po úspěchu a už po třech kolech ukazuje, ve kterých patrech se chce pohybovat následujících několik měsíců.

Historická bilance v ELH:

  • Bílí Tygři Liberec vs. HC Sparta Praha
  • Zápasy: 44
  • Bilance: 14 - 5 - 0 - 6 - 19
  • Skóre: 108:117