V teoretickém ohrožení byla ještě Lucie Poláková na prozatímní třetí pozici. Pokud by totiž Jandourek vyhrál a Opatrný výrazněji bodoval, mohla by se rázem ocitnout mimo finálovou čtveřici ona. Určitá nejistota jí nakonec donutila k sobotnímu startu, byť původně chtěla Carosovi šetřit síly na neděli.

Na start Velké ceny na parkuru T* (145 cm) se postavilo neobvykle mnoho dvojic, a to 57. Stavitel parkuru Klaus Holle však dobře odhadl startovní pole a jeho náročně postavenou trasu překonala sedmička jezdců bezchybně. Do finále postoupilo 15 nejlepších, a tak druhou šanci dostali i někteří jednou chybující jezdci. To ovšem nebyl případ zmiňovaného Jandourka. Ten chyboval, stejně jako mnozí další, ve trojskoku – a to konkrétně na jeho poslední části. A jelikož jeho čas nepatřil mezi ty nejrychlejší, předposlední skok kurzu definitivně ukončil jeho naděje na případný postup do finále.

Doslova symbolicky jej mohla lepším výkonem vyřadit z patnáctky účastníků finálové části Velké ceny Lucie Poláková. Ta ale po vyhodnocení situace skočila s Carosem jedničku a další pokračování vzdala. Nejlepším z jednou chybujících byl v závěrečném parkuru hlavní hořovické soutěže Jiří Skřivan s klisnou Kallisto, jejichž čas nikdo kromě vítěze nedokázal překonat. S jednou chybou ze základního kola a bezchybným finále tak skončil nakonec pátý. Stejný výsledek, ovšem horší čas, měli Monika Štangelová s Pinociem, Anna Kellnerová s Kashmirem Casandrem a Tomáš Kuchár s koněm Cupido Z.

Jak se dalo očekávat, souboj o vítězství proběhl mezi jezdci, kteří si ze základního kola nenesli do finále žádné trestné body. Dlouho to vypadalo, že obdobně jako při pátečním vrcholu spadne vítězství do rukou slovenského jezdce. Marián Štangel s Badarcem zajeli rychlé a bezchybné finále, na které dokázal odpovědět jen Aleš Opatrný. Fantastickou jízdou s minimální délkou ujetých metrů se s Falcem Union dostal do cíle v absolutně nejlepším čase, a to s velkým náskokem. Startoval jako třetí od konce a Kamil Papoušek i Tina Šálková nastupující po něm zkoušeli jeho čas pokořit. Při riskantních jízdách se však nevyhnuli chybám. Třetí nejlepší výkon předvedl Jiří Papoušek s klisnou Cornada-K a nulu na kontě si udržel ještě páteční vítěz soutěže ST* Ján Cigán s Cornetou.

„V posledních dvou letech mi vítězství v hořovické Velké ceně uniklo doslova o chloupek, tak jsem rád, že to do třetice konečně vyšlo. Stejně tak ve finále jsem poslední dva roky skončil druhý. Snad se mi to tedy podaří prolomit i v neděli,“ doufá Aleš Opatrný.

V sobotu se nerozhodovalo pouze o startovní listině nedělního finále Skokového poháru České pojišťovny. O poslední body bojovali také neprofesionální jezdci při Equiservis Amateur Tour na parkuru stupně ZL (110 cm). V něm si s nástrahami rozeskakování nejrychleji a bezchybně poradil, jako již během tohoto roku několikrát, MVDr. René Finsterle se skvělou klisnou Eurou.

Stejně tak se bojovalo o postup do finále třetí seriálové soutěže, kterou je Kolowrat Junior Cup. Nebývale mnoho dvojic se postavilo na start soutěže S**, v které nakonec nejlépe zajela Nina Kaločová s Ebony. Ta však měla finále díky skvělým výsledkům po celý rok zajištěno. Během dekorování byli oceněni navíc dva nejlépe bodovaní jezdci z kvalifikací v kategoriích A i B. Byli jimi Francesca Kolowrat-Krakowská a Jiří Tměj.

V sobotu proběhlo dále první kolo soutěže KAP Jumping. Z 10 nastoupivších čtyřčlenných týmů se nejlepší pětka dostala do nedělního kola druhého. To se uskuteční po finále Equiservis Amateur Tour, které finálovou neděli otevře již v 8.00 hodin ráno. Po týmové soutěži naplánované cca od 9.30 hodin se uskuteční finále Kolowrat Junior Cupu. Start kategorie A je naplánován zhruba od 11.15 hodin, kategorie B pak od 13.00 hodin.

Následně již nebude nic bránit zahájení finále Skokového poháru České pojišťovny. Předpokládaný start je v 15.30 hodin. Střídat koně Kallisto, Casal I, Mr. Vox Agromarket H+B a Caros si mezi sebou budou Jiří Skřivan, Aleš Opatrný, Jiří Hruška a Lucie Poláková.

„Asi nejsnadnější bude opět Kallisto, jež předvádí velmi stabilní výkony. Jsem zvědav, jak se mi bude tentokrát dařit s Mr. Voxem. Zrovna nedávno jsem se díval na záznam loňského finále a postřehl jsem pár chyb, kterých bych se letos mohl vyvarovat. Věřím, že s ním tedy předvedu lepší výsledek,“ podotkl Aleš Opatrný.

Další informace naleznete na webových stránkách www.skokovypohar.cz.