„Česká tradice závodů veslic se s tou britskou sice nemůže srovnávat, přesto se pražský primátorský souboj veslic letos dočkal jubilejního stého výročí. A věřím, že  při letošní rekordní účasti zde najdete nejen zdatné soupeře, ale i přátele a kolegy, kteří sdílejí stejnou vášeň. Přeji vám, aby závodům přálo i počasí a Praha se ukázala ze své nejlepší stránky,“ řekl primátor Tomáš Hudeček, který v neděli bude sledovat finále závodů a předá vítězné osmiveslici Primátorský štít.

I když jde o britskou posádku složenou ze studentů, jde o nejlepší veslaře světa. Její členové jsou národními reprezentanty, účastníky světových šampionátů a olympijských her. Před třemi lety Cambridge skončila na Primátorkách ve finále B, letos si prý přijela pro vítězství.

Při letošním jubilejní 100. ročníku je na startovní listině 174. posádek (1.149 veslařů a veslařek) ve věku od 11 do 83 let. Pořadateli jsou Český veslařský svaz, Pražský veslařský svaz a pět pražských veslařských klubů (ČVK Praha, VK Blesk, VK Smíchov, VK Slavia Praha a Bohemians Praha). Generálním partnerem je ČSOB Pojišťovna.