Největší zájem ze strany jezdců byl právě o závěrečnou soutěž. Poprvé se při této soutěži představila většina jezdců chystajících se na sobotní Velkou cenu Hořovic, ale také nedělní velké finále se střídáním koní.

Trasu parkuru připravil rakouský stavitel Klaus Holle. Nejrychleji a bezchybně se s parkurem stihla vypořádat Tina Šálková s Torem. Od prvních metrů jezdkyně šetřila cenné metry svého koně a snažila se o co nejkratší zajetí parkuru. To se jí podařilo, a byť startovala v první polovině, nikdo z jezdců již nedokázal na její jízdu odpovědět.

Nejblíže vítězství byl Ondřej Potluka a Land Master. K jejich nejrychlejšímu času však přibyly 4 trestné body za chybu na posledním skoku s logem KAP Jumping. Druhé místo tak nakonec připadlo slovenské dvojici Tomáš Kuchár a Cupido Z. Jejich výsledný čas byl pouze o dvě setiny vteřiny horší než vítězky. Třetí nejlepší výsledek předvedli Jan Štětina a Rico-S.

„S Torem se mi jel parkur dobře, s Merrou to bylo o něco horší. Nejvíce jsem se obávala krátkého nájezdu do dvojskoku 6AB. Ten mi však vyšel dobře. Přesto jsem však nečekala, že bych mohla být nejlepší,“ zhodnotila vítězka. „Sama jsem nevěděla, kolik přesně si mohu dovolit. Měla jsem na Tora nové udidlo na zkoušku. Ale fungovalo to skvěle,“ doplnila Šálková. Ta uvidí ještě dle pátečního výkonu, ale mohla by se objevit i na stratu poslední Velké ceny ročníku 2013, která se koná v sobotu.

Během závodního dne se uskutečnily další tři soutěže, včetně dalšího kola Kolowar Junior Cupu. Nejúspěšnější byl Jiří Tměj s klisnou Corsika Mag Centrum, kteří zvítězili v soutěží L** (120 cm) hodnocené na čas. V otevřené soutěži na stejném stupni obtížnosti dojela nejlépe Dana Pinkavová s Lassy.

Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.