HC VERVA Litvínov

Po slabé sezoně 2011/12, kdy se museli Chemici zachraňovat až ve skupině play-out, přišel loni návrat mezi extraligovou elitu. Litvínov došel až do čtvrtfinále, kde jej ve vyrovnané sérii vyřadili pozdější mistři z Plzně. Přes léto tým nijak neposílil a příprava nevypadala moc dobře. Verva vyhrála šest ze třinácti utkání a nestačila třeba na prvoligové Ústí nad Labem a Mladou Boleslav nebo na slovenské celky ze Skalice a Košic.

To start základní části letošního ročníku Tipsport extraligy vypadal trochu nadějněji, jelikož se Chemikům povedlo doma sehrát vyrovnané utkání se silným Zlínem. Z dobře rozehraného střetnutí byla ale nakonec prohra po samostatných nájezdech a následující výjezd do Pardubic připomínal spíše zlý sen, jelikož na něm Litvínovští prohráli vysoko 5:0.

Pokud se podíváme do loňské sezony, zjistíme, že Tygři mají svým severočeským sokům rozhodně co oplácet. Ze čtyř vzájemných utkání ukořistili pouhé čtyři body, navíc se Chemikům jednou povedlo vyloupit Tipsport arenu. Se dvěma góly a čtyřmi asistencemi byl nejlepším modrobílým hráčem série kapitán Liberce Petr Nedvěd, na druhé straně se nejvíce dařilo Juraji Majdanovi, jenž skóroval hned čtyřikrát.

Bílí Tygři Liberec

Úvodní dvojice utkání je v letošním ročníku Tipsport extraligy za námi a do třetího kola vstupují Bílí Tygři se třemi body na kontě. Po venkovním úspěchu v Třinci a domácí prohře s Plzní se momentálně nachází na šestém místě průběžné tabulky.

První letošní utkání v Tipsport areně ovšem podle jejich představ nevyšlo. Pod Ještěd zamířila silná Plzeň, kterou Martin Straka s Radkem Dudou i přes spolehlivý výkon Marka Schwarze v brance dovedli k vítězství 1:3.

O jediný gól domácího celku se postaral Tomáš Pospíšil, jenž měl v celém utkání příležitostí daleko více. „Myslím, že hrajeme dobře, akorát potřebujeme proměňovat šance,“ řekl po porážce právě Pospíšil. „Možná to byla jen nervozita z prvního domácího zápasu,“ dodal útočník první formace.