Tou největší inovací, která s sebou přinesla úpravu rozpisu závodů a stane se výrazným zpestřením soutěžního programu na tamním kolbišti, bude atraktivní týmová soutěž s velmi bohatou finanční dotací.

„K účasti v soutěži dostane pozvání nejlepších sedm jezdců z žebříčku Skokového poháru České pojišťovny. Ti budou nominováni do pozice kapitánů družstev a jejich úkolem bude vybrat si další tři členy týmu. V nich by měl být vždy alespoň jeden junior, nebo mladý jezdec. Závodit se bude na výškových úrovních 130, 135 a dvakrát 140 centimetrů. Rozdělení jezdců pro jednotlivé obtížnosti budou mít v kompetenci kapitáni týmů,“ popisuje pravidla Pavla Kudláčková ze společnosti Via Solaris, jež je reklamním a marketingovým partnerem Skokového poháru České pojišťovny.

Pořadatelé však nepočítají pouze s účastí sedmi celků. „Tři pozice jsou vyhrazeny pro zahraniční týmy. Do výsledků se budou započítávat tři nejlepší výkony a pět družstev postoupí do druhého kola, kde je již jistota finančních výher. V případě rovnosti bodů po prvním kole rozhoduje o postupu do druhého kola součet tří časů započítávaných výsledků. První kolo proběhne v sobotu, druhé pak v neděli před finále Kolowrat Junior Cupu,“ pokračuje jeden z organizátorů finále Aleš Opatrný.

Celkem bude na výhrách této týmové soutěže rozděleno 177 tisíc korun, z nichž 60 tisíc je pro vítězný tým, 45 pro druhý umístěný, 32 pro bronzový celek, 24 pro jezdce na čtvrté pozici a 16 pro poslední v druhém kole. „Startovné bude činit 2000 korun za tým, přičemž 50 % z vybraných peněz půjde ve prospěch Nadace pro transplantaci kostní dřeně a Českého národního registru dárců kostní dřeně,“ prozradil Opatrný.

Závěrečný den hořovických závodů bude také možné nechat se zapsat do uvedeného registru dárců dřeně, stejně, jako tomu bylo minulý rok. Tehdy si kromě dalších dvou desítek dobrovolníků nechal odebrat krevní vzorek a zaregistroval se olympijský vítěz David Svoboda.

Generálním partnerem týmové soutěže je společnost Kap Jumping. Ta se stala v průběhu letošní sezony novým partnerem Skokového poháru České pojišťovny a společnosti Via Solaris. „Kap Jumping je pořadatelem několika významných mezinárodních jezdeckých mítinků v Evropě a kromě nových projektů v České republice se zajímá i o zapojení do celosvětové série Poháru národů,“ doplnila informaci Pavla Kudláčková.

V rámci finálových závodů Skokového poháru České pojišťovny proběhne celkem 23 soutěží. Kromě výše zmíněné soutěže družstev bude v sobotu lákadlem poslední kvalifikační Velká cena na stupni T*. V té jezdci budou mít ještě jednu šanci vylepšit bodové skóre v pohárovém žebříčku, a to s bonusem pěti bodů za umístění na prvním až dvanáctém místě.

Zvýšenou pozornost si zaslouží také nedělní finále Equiservis Amateur Tour a Kolowrat Junior Cupu. Amatérských jezdců postupuje do vrcholu seriálu dvacet a na vítěze čeká sedlo Prestige dle vlastního výběru v hodnotě 70 tisíc korun. Další umístění do 6. příčky dostanou poukázky na odběr zboží v prodejně Equiservis v celkové hodnotě 10 tisíc korun.

Finále pro juniory bude rozděleno již tradičně na dvě oddělení – na jezdce do 15 let a od 16 do 18 let. Do každé kategorie věnovala rodina Kolowrat-Krakowských 57 tisíc korun ve finančních výhrách a navíc exkluzivní jezdecké sedlo Prestige Michael Robert, hodnotné věcné ceny značky Equistro a jezdci na druhých místech vyhrají benzinovou zahradní sekačku od firmy John Deere R43S. Tu obdrží i druhý umístěný ve velkém finále Skokového poháru České pojišťovny. V něm bude rozděleno na dotacích 120 tisíc korun.

Všichni čtyři finalisti dostanou oblek od společnosti T.M. Lewin a exkluzivní hodinky od společnosti Elton hodinářská, a.s. značky PRIM. Dále krmné doplňky Premin Sport od společnosti VVS a vítěz se může navíc těšit na fyzioterapeutický přístroj na bázi pulzní magnetoterapie – BEMER 3000 VET v hodnotě 65 tisíc korun.

Další podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.