Program nabídne celou řadu akcí pro děti i dospělé. Jedním z jeho vrcholů bude Den jízdního kola, který se uskuteční ve čtvrtek 19. září od 10 do 17 hodin na náměstí Míru. „Mimo jiné bude možné si zde vyzkoušet elektrokola, která stále více získávají na oblibě,“ prozradil cyklokoordinátor města Martin Habuda.

Ve čtvrtek se budou také sbírat stará nebo nepoužívaná kola pro Afriku. „Jde o charitu, která pomůže zlepšit životní podmínky lidí v nejchudších částech světa. Kdo tedy má bicykl, na který už nechce sednout, může ho s naší pomocí poslat do Afriky,“ vyzval radní Josef Novák, do jehož kompetencí problematika cyklodopravy ve Zlíně patří. Více informací o tomto charitativním projektu na www.kolaproafriku.cz.

V pátek 20. září zažije náměstí Míru cyklomaraton s názvem Město cyklistům aneb Vydržíš co primátor! Jak už název napovídá, mezi desítkami účastníků, kteří usednou do sedel speciálních rotopedů, bude i Miroslav Adámek.

Návštěvníci Evropského týdne mobility se mohou těšit také na programy s DDM Astra, přehlídku historických kol v podání Cykloveteranclubu Zlín a řadu dalších zajímavých akcí.

Evropský týden mobility je kampaní, do které se letos přihlásily stovky měst ze starého kontinentu. Kompletní program ve Zlíně naleznete - ZDE -