HC ČSOB POJIŠŤOVNA Pardubice - Bílí Tygři Liberec 4:3 (4:1, 0:2, 0:0)

• Branky a nahrávky: 3. Kousal (Somík, Sýkora), 6. Sýkora (Kousal, Somík), 7. Kolář (Kočí, Gregorc), 15. Sýkora (Kousal, Kočí) – 13. Filippi (Hunkes), 26. Kollman (Pospíšil, Víšek), 29. Bartek (Pospíšil, Hunkes). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 858. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.
  • Sestavy:
  • HC ČSOB POJIŠŤOVNA Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp – Sýkora, Kousal, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Kolář, Marha, Starý – Veselý, Špaček, Semorád.
  • Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Derner, Hunkes, Čakajík, Voráček, Výtisk, Kollman, Ulrych – Vampola, Nedvěd, Bartek – Bulíř, Filippi, Pospíšil – Víšek, Zacha, Jass – Kica, Urban, Dušek.

Nástup do utkání se daleko lépe povedl domácím hokejistům. Východočeši vstřelili v prvních sedmi minutách tři branky a prakticky rozhodli o osudu utkání. Zaskvěl se zejména nově složený útok s Robertem Kousalem na centru. Právě hráč s číslem 90 otevřel po 168 sekundách gólový účet zápasu – 1:0.

O necelé tři minuty později se poprvé v utkání prosadil Petr Sýkora. Pardubický snajpr čekal u pravé tyčky, kde jej přesným pasem našel Robert Kousal, a doslova zavěsil – 2:0. Povedený nástup Pardubic dokonal navrátilec Jan Kolář, jenž parádně oslavil comeback do červeného dresu – 3:0.

Po úvodním plenění ze strany Pardubic kousli také Bílí Tygři. Ve 13. minutě snížil na rozdíl dvou branek Tomáš Filippi, který zakončil povedenou akci hostujícího celku – 3:1.

Jenže zpět do tříbrankového náskoku vrátil rozjetý domácí celek opět Petr Sýkora. Z Kollmanova trestu uteklo pouze čtrnáct sekund, když jej zpět mezi mantinely poslala povedená dělovka pardubického šutéra – 4:1.

Severočeši se nevzdávali a ve druhé dvacetiminutovce dvěma brankami snížili a ze zdánlivě jasného zápasu se vyklubalo drama.

Liberec měl v úvodu druhé dvacetiminutovky početní výhodu, tu sice nevyužil, ale záhy povedenou ranou od modré snížil Petr Kollman na 4:2. V témže čas putoval pod sprchy Tomáš Zohorna za náraz do oblasti hlavy a krku a Pardubicím začaly krušné časy.

Po Somíkově trestu za vražení na hrazení měl Liberec dvouminutovou výhodu hry proti třem a tu zužitkoval. Při obléhání pardubické branky stál u její tyčky Martin Bartek, jenž přesný Pospíšilův pas uklidil neomylně do sítě – 4:3.

Liberec dvěma brankami snížil a zápas dostal nový rozměr. Východočeši však ve druhém dějství nepřipustili další komplikace, navíc se mohli prosadit po Kollmanově podražení Josefa Marhy. Východočeši ovšem nabídnutou šanci nevyužili.

Severočeši pokračovali ve snaze srovnat krok ve třetí třetině. Nejprve se ubránili pardubické přesilovce, následně se pustili do svého protivníka. Ten si situaci zkomplikoval dvěma vyloučeními, po kterých hrál Liberec v pěti proti třem. Pardubice ale nápor ustály.

Vyrovnat mohl v 53. minutě také Lukáš Derner, ale jeho průnik až před brankáře Růžičku zastavil beton pardubického gólmana. Ten pak pozoroval neúspěšnou přesilovku svého týmu, ve které se od modré opřel do puku Václav Kočí, avšak bez efektu.

Obrovskou šanci na vyrovnání měl v předposlední minutě Tomáš Filippi, když jej v úniku hákoval Václav Kočí. Liberecký forvard měl výhodu trestného střílení. Od gólové radosti jej dělily doslova centimetry, když trefil tyč za již překonaným Růžičkou.

Když se svěřenci trenéra Hynka neprosadili ani v následné hře bez brankáře, zůstaly všechny tři body v Pardubicích. Naopak Liberečtí odešli v rámci European Trophy už počtvrté těsně poraženi.