V roce 2010 dohodlo vedení rožnovské radnice s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje výjimku na provoz kuchyní v některých městských školských zařízeních. „Kuchyně škol a školek nesplňovaly podmínky stanovené Evropskou unií. Postupně jsme tato zařízení rekonstruovali a zmíněné dvě mateřské školky, tedy MŠ Radost a MŠ 1. máje 1153, jsou posledními, jejichž kuchyně prozatím rekonstrukcí neprošly,“ uvedla starostka Rožnova Markéta Blinková.

„Pravidla pro fungování těchto kuchyní jsou ze strany hygienické stanice daná, musíme je respektovat a kuchyně dle jejich požadavků upravit,“ doplnila starostka Blinková.

Vzhledem k dlouhému jednání s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje se posunuly všechny plánované termíny a kuchyně budou muset být rekonstruovány mimo prázdninové měsíce.

„Prakticky to znamená, že děti na obědy budou přecházet na naše další školská zařízení, která jsou ale v jednom případě v podstatě uvnitř školského areálu a v druhém případě pouze přes ulici. Jakmile dokončíme rekonstrukce v MŠ Radost a MŠ 1. máje 1153, budeme mít v souladu s podmínkami EU všechna školská zařízení a tento problém tak již dále nebudeme muset řešit. A jsme za tyto rekonstrukce velmi rádi, pro rodiče je vždy důležité, že jimi vybraná škola má vlastní kuchyni a tedy v místě vařenou čerstvou stravu,“ řekla Markéta Blinková.

„Rekonstrukce kuchyní dle projektové dokumentace bude stát 808 tisíc korun v případě MŠ 1. máje 1153 a 1.035 tisíc korun v případě MŠ 5. května. Předpokládáme samozřejmě, že konečná vysoutěžená cena bude nižší. Jedná se o kompletní rekonstrukce, tedy stavební úpravy a instalace nových technologií a vybavení kuchyně,“ uzavřela starostka Rožnova.