Organizátoři připravili na svých internetových stránkách www.chmtopolcianky2013.sk přímý přenos. Česká jezdecká federace navíc ve spolupráci s Českou televizí vyjednala možnost odvysílání hodinového záznamu na sportovním kanálu České televize – ČT Sport.

„Servisní společnost zajišťující pro pořadatele videozáznam poskytne ČJF záběry v televizní kvalitě a samotný pořad se bude dokončovat v pražském Studiu Future, které jej z pověření ČJF dodává pro Českou televizi. Samozřejmě bude kladen maximální důraz na účast českých vozatajů a pevně doufáme, že si jim bude dařit,“ uvedl PR manažer České jezdecké federace Josef Malinovský.

Českou republiku budou reprezentovat: Martin Gössl, Jiří Nesvačil mladší, Radek Nesvačil a Josef Hrouda. V národním týmu pro soutěž družstev nebyl vybrán Radek Nesvačil. Eventuelním náhradníkem byl původně Ladislav Jirgala, jenž během uplynulého víkendu zvítězil ve finále vozatajské části finále seriálu Zlatá podkova v Humpolci.

Vedle reprezentantů Slovenska a České republiky by v Topoľčiankách měli startovat účastníci z následujících zemí: Argentina, Belgie, Dánsko, Estonsko, Francie, Holandsko, Chorvatsko, Irsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Slovinsko, Spojené státy americké, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko či Velká Británie.

Kvalifikaci splnilo 89 soutěžící a 340 koní ze zmíněných států. Na základě pravidel FEI však každá národní jezdecká federace může nominovat maximálně čtyři jezdce s maximálně třemi koňmi na každého z nich. Pro soutěž družstev národní tým zahrnuje dva, případně tři účastníky.

Premiéra sestřihu mistrovství světa dvojspřeží v Topoľčiankách na programu ČT Sport je naplánována na středu 11. září od 13.50 hodin. Následně proběhne repríza tentýž den 45 minut po půlnoci, dále ve čtvrtek 12. 9. od 7.00 hodin a v pátek by se měla uskutečnit ještě jedna noční repríza.

Po záznamu z Grand Prix CSIO Bratislava je to letos již druhý vrcholný jezdecký závod na Slovensku, který se ČJF podařilo prosadit na obrazovky České televize. Ta se jezdeckým disciplínám věnuje pravidelně. V součtu by mělo jen za letošní rok jít o více jak 40 odvysílaných pořadů!