Na tu mohli dosáhnout na závodech ve Dvorečku, v Semicích, v Borové, v Mikulově, v Brně na Panské líše, v Lošticích, v Pardubicích, v Polici nad Metují a v Kolesech. V rámci finálových závodů se konají také přidružené soutěže Stříbrná podkova, Bronzová podkova, Soutěž nadějí a Pony. Vozatajové budou soutěžit v kategoriích dvojspřeží pony, jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží.

Letos je finále Zlaté podkovy navíc spojeno s mistrovstvím České republiky ve všestrannosti kategorie seniorů. V rámci třídenních soutěží se divákům představí více jak 130 koní v sedlových i vozatajských kategoriích a také při ukázce soutěže zručnosti v tahu klády. Dále bude během závěrečného dekorování vyhodnocena přehlídka výkonných koní plemene český teplokrevník a oceněn Zlatý kůň Zlaté podkovy.

V pátek se budou konat od 8.00 hodin drezurní zkoušky, v sobotu – taktéž od osmé hodiny ranní – je připraven cross pro všestrannost a od 15.00 hodin se bude pokračovat maratonem spřežení. V neděli začne na kolbišti v Duslilově závodit od 9.00 hodin, kdy budou mít na programu parkury soutěžící v Soutěži nadějí a Pony. Od 11.00 se návštěvníci mohou těšit na ukázku chladnokrevných koní a cca ve 12.30 přijdou na řadu překážkové jízdy spřežení. Vše vyvrcholí od 14.00 hodin parkurovou zkouškou soutěže všestrannosti.

Nelze však opomenout ještě nedělní dopolední průvod městem se slavnostním nástupem na náměstí. Koncert dechové hudby mladých s vystoupením mažoretek proběhne v centru Humpolce od 9.00 hodin a zhruba o hodinu později by měl před místní radnici dorazit průvod koní městem zakončený přehlídkou právě na humpoleckém náměstí.

Finále Zlaté podkovy v Humpolci je příležitostí pro setkání nejen několika generací milovníků koní a jezdectví, ale i ostatních obyvatel a návštěvníků města. V areálu závodiště je pamatováno i na bohaté občerstvení a nejmladší návštěvníky pobaví lunapark. Na sobotní večer je v areálu statku připraveno vystoupení country skupiny, která zahraje návštěvníkům k tanci i poslechu.

Podrobnosti o programu najdete na www.zlatapodkova.cz.