Vyšší počet jezdců byl nahlášen do skokových soutěží. Pony jezdci se utkali o prvenství ve třech kolech a ve všech kategoriích došlo k rozeskakování o cenné kovy. Nejvyrovnanější výkony předvedli při prvním kole jezdci ve věku 8 až 12 let na pony A – tj. do KVH 135 cm. Ve třetím kole však zbyl jen čtyřlístek bezchybných. Díky rychlému rozeskakování bez zaváhání si pro zlato dojela Julie Pásková a Goldbär před Lucií Melmerovou s klisnou Myšlenkou a Sofií Najmanovou s Gerou 1.

Nejvíce dvojic se rozeskakovalo ve stejné věkové kategorii na pony B – s KVH do 148 cm. Hned šest jezdců bojovalo o stříbro a bronz. Zlato totiž bylo po třech kolech jasné, pouze mělnická Markéta Míková předvedla všechny dny bezchybný výkon a mohla se tak radovat z titulu bez nutnosti dalšího boje. Druhá skončila nakonec již jednou ověnčená medailí Sofie Najmanová, tentokrát s Hope van´t Kruis a nejlepší trojlístek doplnila Jana Táboříková a Romeo 17.

V nejstarší kategorii si první dvě kola vedla dobře loňská mistryně a obhájkyně titulu Marie Hrudková. Při nedělním kole na výšce STPB však jednou zaváhala a společně s dalšími dvěma jezdkyněmi se rozeskakovala o stříbro a bronz. Nakonec jí bezchybný výsledek stačil na třetí místo, když rychlejší byla Šárka Tůmová s Karou/Bacardií II. I v této soutěži pouze jedna jezdkyně dokončila všechna tři kola bez jediného shození. Titul si tak odvezla z Hradištka Šárka Votavová s Kačenkou 1, vítězové loňského ročníku Pony Extraligy.

V drezurní zkoušce se představily i dvě účastnice letošního mistrovství Evropy pony. Zatímco Michaela Pavlisová skončila těsně bez medaile, Tereza Markusková a Limetree Aracorn potvrdili své kvality. Nejen, že ovládli svoji kategorii 8 – 12 let na pony A, ale tímto triumfem si dojeli pro zlatý hattrick. Druhá skončila Sára Vingrálková, která si však také na krk pověsila zlato. Na to dosáhla v kategorii 8 – 12 let na pony B. Její koňský partner Emil-R si tak po roční pauze dojel opět pro zlato, tehdy však v sedle s Kateřinou Rosickou.

Napínavé vyvrcholení měla drezurní zkouška starších jezdců 13 – 16 let. Nejlepší pětice se představila v nedělní volné sestavě na hudbu. Loni zlatá ve všestrannosti a letos v její dílčí disciplíně drezuře byla Eliška Orctová a společně s Blueberry Valmart. „Jsem z průběhu mistrovství České republiky nadšená. Vůbec jsem titul nečekala, ale bylo to takové mé tajné přání, jelikož s pony letos končím. Bylo to tak skvělé rozloučení a ‚Borůvka‘ mě každý den překvapovala a udělala mi velkou radost. Asi nejlepší pocit jsem měla v nedělním küru, ten jsme si opravdu užily,“ zhodnotila jezdkyně.

Posledním doposud nezmíněným vítězem úspěšného mistrovství České republiky v Hradištku je Karolína Gálová a Zoro 2. Ti společně ovládli kombinovanou soutěž drezury a parkuru Šampionát nadějí.

Kompletní výsledky najdete na adrese: www.ponyeuweb.cz.