Toto utkání bylo vzhledem k dosavadním zkušenostem s fanoušky hostujícího celku vyhodnoceno jako vysoce rizikové, v podstatě nejrizikovější v podzimní části Gambrinus ligy.

„Zápasu přihlíželo celkem 11.360 diváků, z toho 710 fanoušků klubu AC Sparta Praha. Fanoušci hostujícího mužstva na utkání do Plzně přicestovali dvěma autobusy, které policisté při příjezdu do města doprovodili až ke stadionu a po skončení utkání dohlédli na jejich odjezd z města. Další fanoušci se na utkání dopravili individuálně osobními motorovými vozidly a část jich přicestovala také vlakem. Policisté před začátkem utkání, v jeho průběhu i dlouho po jeho ukončení dohlíželi na pořádek a bezpečnost ve městě a monitorovali pohyb fanoušků,“ řekla k bezpečnostním opatřením policejní mluvčí Hana Štefflová.

Během celého bezpečnostního opatření policisté zaznamenali pouze řadu slovních roztržek mezi fanoušky obou týmů a zjistili celkem osm přestupkových jednání.

V prvním případě policisté zasahovali u fyzického napadení, ke kterému došlo zhruba 1,5 hodiny před začátkem utkání v jedné z restaurací poblíž fotbalového stadionu. Zde jeden z fanoušků fotbalového týmu AC Sparta Praha napadl příznivce domácí Viktorie. Vše se ale obešlo bez zranění a škod na majetku. Věc je dále řešena jako přestupek proti občanskému soužití.

Podstatně rušněji tak bylo až bezprostředně po skončení sportovního klání. „Policisté zajistili dalších sedm osob, které si z fotbalového stadionu odnášely části sedaček. Toto jednání bylo kvalifikováno jako přestupek proti majetku a ještě na místě vyřešeno uložením blokové pokuty,“ dodala Štefflová.