Koncerty pod širým nebem mají vždy neopakovatelnou atmosféru, což byl bezesporu jeden z důvodů, proč volba padla právě na toto místo. Avšak kromě této obrovské výhody existuje u venkovních koncertů i jedno velké riziko, a to se tentokrát bohužel naplnilo. Ani tak slavní umělci, jako jsou členové Deep Purple, totiž nedokážou poručit větru a dešti. V den koncertu se strhla prudká bouře, kvůli níž musel být odložen. Návštěvníci se sice dočkali předkapel, ale v onu chvíli, kdy měl přijít zlatý hřeb večera, se přivalil prudký vítr a déšť.

Na pokračování ovšem diváci naštěstí nemuseli čekat příliš dlouho, již druhý den se vše rozjelo nanovo. I tentokrát koncert zažil drobné komplikace v podobě dopravní zácpy, kvůli níž došlo ke zdržení, avšak jen o cca 20 minut. Vystoupení plánované na 20:00 se tak o půl deváté již plně rozběhlo a na 10 000 fanoušků, kteří se nenechali zastrašit předchozím neúspěchem, si vychutnalo obrovský zážitek.

Skupina začala písní Into The Fire, za což si ihned vysloužila bouřlivé ovace. Návštěvníci se později samozřejmě dočkali také nejznámějších hitů, bez nichž si ani nelze takové vystoupení představit. Deep Purple zahráli možná svou nejznámější pecku Smoke On The Water, proslulou legendárním kytarovým rifem, i například baladickou skladbu Child In Time s neuvěřitelnými Gillanovými falzety. Chybět pochopitelně nemohly ani písně z nového alba. Mezi nimi rozhodně stojí za zmínku například Out Of Hand, Uncommon Man, Hell To Pain či All The Time In The World.

Velkou část zhruba dvouhodinového koncertu skupina věnovala vynikajícím a propracovaným sólům na kytaru, klávesy i bicí, které připomínaly ohňostroj talentu a nadevší pochybnost dokázaly, že členové Deep Purple jsou skutečně brilantní muzikanti.

Skupina působí pod svým současným názvem od roku 1968, přestože vznikla již v roce 1960. Ze zakládajících členů už zbyl pouze bubeník Ian Paice, avšak sestava, kterou fanoušci mohli spatřit ve Slavkově, rozhodně v ničem nezaostává za těmi minulými. Nechyběl zde jeden z nejslavnějších členů v historii skupiny, zpěvák Ian Gillan, kytarista Steven Morse, klávesák Don Airey, baskytarista Roger Glover a samozřejmě ani již zmiňovaný Ian Paice.

Skupina Deep Purple zažila vrchol své slávy v 70. letech, kterými se nesmazatelně zapsala do síně slávy nejen rockové muziky, ale kvalitní hudby vůbec. Dnes nelze neocenit obrovskou výdrž členů kapely, kteří ji udržují při životě (a stále na vynikající úrovni) již více než 50 let.

Ačkoliv je možné, že letošní brněnský koncert byl posledním v historii této skupiny, rozlučková slova nepadla. Naděje v srdcích fanoušků tak může žít dál.