K první události vyjížděli po 23:30 hodin turnovští profesionálové do Mašova, kde spadl strom na dráty elektrického vedení. Další stromy pak museli hasiči odstraňovat hlavně na Českolipsku, a to v Zahrádkách, části obce Pihel, v Mimoni, Brništi, Velkém Valtinově nebo části obce Podolec.

Na Liberecku jeli hasiči k popadaným stromům do části obce Kohoutovice nebo Kryštofova údolí. Na některých místech se i čerpalo. Nejhorší situace byla v Oldřichově na Hranicích, kde došlo zaplavení objektu vodou z komunikace a polí. Došlo i na stěhování vnitřního vybavení domu a hasiči odčerpávali laguny před domem a na zahradě. Další problémy měli obyvatelé v Hrádku nad Nisou v ulici Zahradní, kde voda z polí natekla do sklepa rodinného domu.

Ojedinělé výjezdy k popadaným stromům zaznamenali hasiči i na Jablonecku (v části obce Šumburk nad Desnou) a Semilsku (v části obce Hranice). Na Semilsku navíc hasiči zasahovali zhruba 1,5 km za Libštátem, kde bylo třeba odstranit z komunikace velké naplavené kameny (viz. foto).