Steve Jobs - osobnost, která jednou provždy změnila náš svět i naše možnosti. V roce 1976 založil společnost Apple v garáži svých rodičů, zažil vzestupy i kruté pády na dno, v roce 2011 zemřel jako jeden z nejúspěšnějších, nejvlivnějších a nejbohatších mužů Ameriky.

Neuvěřitelný příběh jedné z ikon současné doby nyní ožívá na filmovém plátně ve filmu jOBS. Hlavní roli ztvárnil Ashton Kutcher, jenž sám patří mezi výrazné investory do nových technologií a nabídku na roli dostal esemeskou – na svůj nový iPhone 4S.

Steve Jobs byl bezesporu jedním z největších vizionářů 20. století, technologickým géniem a mimořádně schopným obchodníkem. Jeho spolupracovníci ho často nenáviděli proto, jaký byl, ale milovali proto, co tvořil. Apple Macintosh, iPhone, iPad nebo filmové studio Pixar. Uměl ukazovat cestu celému lidstvu, pracovat však byl schopný jen s vybranými jedinci. Vždyť kdo by neznal jeho slavnou větu: „Pracujte jen s génii, idioty vyhoďte!“ Měl na to právo - sám byl génius. Steve Jobs, spoluzakladatel společnosti Apple, od jehož smrti letos na podzim uplynou dva roky, nyní po knižním bestselleru ožívá také na filmovém plátně.

Měsíc po Jobsově smrti vychází úspěšný knižní bestseller

O Jobsově velké popularitě svědčí i prodeje knižního bestselleru nesoucí jeho jméno, který vyšel jen měsíc po jeho smrti. Ten se rázem stal jedním z nejprodávanějších titulů po celém světě.

Biografii, která nabízí stovky pohledů na tuto kontroverzní osobnost i výpovědi samotného Jobse, si technologický génius objednal u slavného životopisce Waltera Isaacsona v roce 2004. Pracovat na ni začali ale až o pět let později, kdy Isaacsonovi zavolala Jobsova manželka Laura: „Jestli někdy chcete ten životopis napsat, musíte to udělat teď.“

5. října 2011 ve věku 56 let Steve Jobs zemřel.

Steva Jobse ztvárnil v životopisném filmu jOBS Ashton Kutcher

Filmový snímek jOBS začal vznikat krátce poté a stejně jako v knize se jeho tvůrci opírají o řadu svědectví Jobsových přátel a spolupracovníků, včetně spoluzakladatele značky Steva Wozniaka. Na plátna našich kin ho uvede společnost Bontonfilm 15. srpna 2013.

„Nesmírně si práce Steva Jobse vážím a mám spoustu přátel, kteří ho znali nebo pro něj pracovali. Rozhodování, zda tuto roli přijmu nebo ne, ale bylo těžké. Ztvárnit autenticky někoho, kdo byl natolik významný nejen za svého života, ale i po něm, koho všichni znali a mají ho stále v čerstvé paměti, mě trochu děsilo. Na druhou stranu to ale byla životní výzva,“ přiznává Ashton Kutcher, který je shodou okolností investorem a poradcem řady technologických společností.

jOBS - životopisné drama o životě Steva Jobse

Někteří vidí možnosti. On možnosti změnil. Steve Jobs - iKONA 21.století

jOBS, film,poutač, Zdroj: Regiony ČR/Bontonfilm

  • scénář: Matt Whiteley, režie: Joshua Michael Stern, kamera: Russell Carpenter, A. S. C., hudba: John Debney
  • hrají: Ashton Kutcher, Dermot Murloney, Josh Gad, Matthew Modine, John Getz, Lukas Haas
  • životopisný, drama, barevný, české titulky, 122 min

Kritika považuje výkon Ashtona Kutchera v roli Steva Jobse za zlomový v jeho dosavadní kariéře

Že byla volba režiséra správná, potvrzují první ohlasy mezinárodních médií, která výkon Ashtona Kutchera hodnotí jako nejlepší či zlomový v jeho dosavadní kariéře a referují o tom, že postavu Steva Jobse přivedl k životu neuvěřitelně realistickým a strhujícím způsobem.

Film jOBS mapuje život Jobse od montáže prvního prototypu budoucího počítače

Film jOBS, na kterém se mimo jiné podílel také spoluzakladatel Apple a blízký Jobsův kolega Steve Wozniak, přináší jedinečný a detailní pohled na osobnost a vývoj hvězdné kariéry jednoho z nejinspirativnějších lidí moderní doby.

Od momentu, kdy spolu se svými kolegy montoval v garáži první prototyp budoucího počítače, je divák krok za krokem svědkem jeho úspěchů, ale i pracovních a osobních konfliktů. Film také velmi realistickým způsobem vykresluje kontroverzní moment, kdy byl Jobs správní radou odvolán z vedení Applu a také důvody, které vedení společnosti k tomuto kroku vedly…