HC Benátky nad Jizerou - Torpedo-Kazzinc 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)

• Branky a nahrávky: 10. Kačulin (Šumilov, Kaznačejev), 12. Ogorodnikov (Menšikov), 19. Šin (Lugovskoj, Šemelin.), 20. Prošinskij. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 10:15, navíc Kolmann a Pluščev 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 170.
  • Sestavy:
  • Benátky: Jelínek (20. Stejskal) – Říha, Kovář, Niko, Lacek, Šimek, Jánošík, Ulrych, Kolmann – Maďar, Bittner, Liška, Skalický, Miškovský, Vařecha, Krejčík, Mikyska, Kica, Jonák, Vlach, Špaček.
  • Torpedo: Pološkov (30. Jankov) – Ustjanin, Šemelin, Korsunov, Menšikov, Sergienko, Rodionov, Šumilov, Kuračev – Rymarev, Lugovskoj, Šin, Prošinskij, Ogorodnikov, Petrov, Voljankin, Pluščev, Savenkov, Kaznačejev, Tokarev, Kačulin, Košelev, Savickij.

Začátek utkání vyšel lépe Benátkám, které byly aktivnější než soupeř. Ve třetí minutě si Mikyska s Jonákem vytvořili hned tři slibné šance před Pološkovem, ani jedna ovšem brankou neskončila.

Až do desáté minuty drželi domácí hráči puk na svých holích a tvořili si další slibné střelecké příležitosti. V desáté minutě ovšem přišla první velká šance Torpeda, které ji proměnilo ve vedoucí zásah, když se střelou do horního růžku prosadil Michail Kačulin – 0:1.

O dvě minuty později se měnilo skóre podruhé. Andrej Ogorodnikov po nešťastném odrazu od benáteckých hokejistů vstřelil druhou branku utkání – 0:2.

S domácími mohlo být ještě hůře, s ranou Korsunova si ale brankář Jelínek poradil. Na nepříznivý vývoj postupně odpověděli Mikyska a Miškovský, přičemž druhý jmenovaný trefil tyčku.

Konec první periody předurčil konečný stav utkání. Torpedo dostalo k dispozici výhodu pěti mužů proti třem, a tu beze zbytku využilo. Jako první se prosadil Aleksander Šin - 0:3, a v následné dohrávce pěti proti čtyřem umístil počtvrté kotouč do benátecké branky Andrej Prošinskij - 0:4.

Po změně stran vystřídal v domácím brankovišti Jelínka Stejskal. Kazaši se za velmi příznivého stavu do dalších velkých příležitostí nedostávali a soustředili se především na pevnou obranu. V polovině utkání došlo ke změně v brankovišti i na druhé straně, Pološkova vystřídal Jankov.

Třicátá třetí minuta se stala zajímavou díky bitce Říhy a Sergienka, v níž zvítězil domácí zadák. Prostřední část provázela také mnohá vyloučení, při nichž měli Středočeši i několik výhod pěti proti třem. Ani při výhodě dvou mužů v poli ale gólově úspěšní nebyli.

V závěrečné části pokračovaly Benátky ve snaze o vstřelení alespoň čestného zásahu. Znovu měly několik početních výhod, avšak i tentokrát bez gólové tečky. Premiérový přípravný duel tak dopadl lépe pro hosty, kteří ve Svijanské aréně zvítězili přesvědčivě 4:0.