Na území města bouře vyvrátila a zlámala stovky stromů, v místní části Popice padla lípa o průměru 120 cm, parky jsou pokryty ulámanými větvemi, padlé stromy jsou také v Kosově, Heleníně, Henčově, na Slunci a dalších místech. „V noci se zajišťovala základní průjezdnost komunikací. Nyní nastoupily ze Správy městských lesů tři skupiny s motorovými pilami na další práce,“ uvedl po probdělé noci tajemník Magistrátu města Jihlavy Lubomír Dohnal.

„Ve dvou třetinách města byly výpadky proudu buď na veřejném osvětlení, nebo i v síti. Největší jihlavské sídliště Březinky bylo bez proudu téměř kompletně,“ uvedl tajemník Dohnal. V Kosově hořelo trafo.

Vítr nebo větev shodily část krytiny městského kina Dukla, voda zatekla do promítací kabiny. „Střechu se podařilo ještě během večera provizorně zajistit. Promítací technika by měla být v pořádku. Původní hlášení bylo dramatické, naštěstí jde jen o několik kusů krytiny, které sjely do okapu, bednění střechy je v pořádku. Během dne se pokusíme střechu opravit,“ informoval nad ránem Ondřej Stránský z odboru správy realit, který s kolegy projíždí městské objekty a zjišťuje případné další škody.

V místní části Kosov voda vytrhla ze silnice kus asfaltu, ze silnic ve městě „zmizelo“ přenosné dopravní značení, které odnesl vítr. „V noci městem jezdily neosvětlené kontejnery, v ulicích jsme honili odpadkové koše,“ zavtipkoval i po neveselé noci tajemník Lubomír Dohnal. „Dopravní značení musí být co nejdříve zpět, rovněž tak „zbloudilé“ kontejnery,“ dodal tajemník. V nejbližší době bude nutné vyčistit desítky zanesených kanálových vpustí.