„Je to významná akce, která opět potvrzuje, že Jablonec je městem sportu. Závod světové série přitáhne pozornost sportovních fanoušků z celého světa. Navíc pořadatelé připravili videospot, který Jablonec propaguje netradiční formou, a který na youtoube shlédlo během 5 dnů více než 7,5 tisíce lidí,“ říká primátor Beitl a dodává, že právě propagace Jablonce byla důvodem k finanční podpoře závodu 50 tisíci korunami z rozpočtu města.

Tento závod bude premiérou nejen pro Českou republiku, ale i velkou novinkou pro celý mountainbikový svět, a to díky trati, která je připravena na tuto unikátní událost. Trať svojí náročností předčí i ty nejtěžší světové tratě a nyní tedy divu, že jablonecký závod získal velkou pozornost po celém světě.

„Děkuji všem, kteří se na organizaci závodu podílejí a závodníkům přeji hodně štěstí a skvělé zážitky,“ říká primátor Beitl.

Fourcross je extrémní cyklistická disciplína, kdy se 4 jezdci na jedné trati řítí dolů kopcem, loket na loket, a to s jedním jediným cílem - zvítězit! Závody v Jablonci se uskuteční za účasti těch nejlepší fourcrossařů planety a podle pořadatelů se diváci mohou těšit na skvělou podívanou plnou adrenalinu.

„Trať je šílená, naprosto se liší od jakékoli nynější fourcrossové trati. Paradoxně, i když je opravdu náročná technicky, tak je poměrně bezpečná. Dráha má prvky, které nebyly nikdy při závodech vyzkoušeny, a toto bude jejich premiéra. Asi nejzajímavějšími úseky budou Wallride (4 x 12 m dřevená stěna, úhel 90 stupňů) a lesní sekce. Trať je neskutečně rychlá a má spoustu variant na předjíždění. I když ji jedu podvacáté, dokáže mě něčím překvapit...,“ líčí Tomáš Slavík, známý světový fourcrossový závodník.

Ti nejrychlejší jezdci světa se začnou sjíždět do JBC bikeparku v Jablonci nad Nisou již ve čtvrtek 1. 8. kvůli oficiálním tréninkům, aby mohli v pátek zahájit závod kvalifikací do JBC 4X Revelations. Samotný závod pak vypukne v sobotu 3. 8. v 17:00 hodin. Celý závod bude také možné sledovat živě na internetu na adrese http://extreme.com/mountainbike/1029759/4x-pro-tour-round-4-live

Doprovodný program zahájí páteční WARM UP party areálu jabloneckého bikeparku za účasti skvělých Dj´s. V sobotu se příznivci tohoto sportu mohou těšit na oficiální Masters of Dirt afterparty, kdy vystoupí Pipes and Pints a zahraniční DJ Mosaken + Dj Danny la Vega.

Pro kompletní program a více informací sledujte web www.jbc4xrevelations.com a především FB fanpage www.facebook.com/jbc4xrevelations.