Vyzdvihování benefitů v pracovní inzerci je podle červencových údajů ANNONCE poměrně nízké. Nejčastější z nich - příspěvek na stravování - nabízí jen 5 % inzerátů od zaměstnavatelů. Mezi poměrně často slibované benefity se řadí také poskytnutý notebook a dovolená navíc.

„Většina zaměstnavatelů v důsledku hospodářského útlumu nejprve hledá úspory v zaměstnaneckých benefitech. Na řadu pracovních pozic se také v době zvýšené nezaměstnanosti hlásí velký počet uchazečů, a tak zaměstnavatele nic nenutí bojovat o nového zaměstnance, a to ani v inzerci. Na druhou stranu jsou benefity přidaná hodnota nabízeného místa, podle které se mohou rozhodovat kvalitní uchazeči,“ říká analytik segmentu práce ANNONCE Petr Langer.

U benefitu dovolená jde v drtivé většině případů o jeden týden navíc. Nejvíce ji nabízejí pozice z oblasti strojírenství a z hlediska regionálního rozlišení vede Plzeňský (3,8 %) a Moravskoslezský kraj (3,4 %). Naopak nejméně jej slibují firmy v Karlovarském (0,6 %) a Pardubickém kraji (0,9 %).

Mezi nejméně často nabízené benefity patří třináctý či čtrnáctý plat, auto a příspěvky na penzijní připojištění nebo životní pojištění, které uvádí méně než procento z více než 17 000 inzerátů s pracovní nabídkou na serveru Annonce.cz.