Celý turnaj se hraje vyřazovacím způsobem a zúčastní se jej přes 400 hráčů.

Dvojnásobný účastník LOH a aktuální česká jednička Petr Koukal (67. na světovém žebříčku) se v 1. kole utká s Erikem Meijsem (Nizozemsko). Oba hráči se již jednou střetli, a to v roce 2012 na turnaji Scottish International, kde těsně ve dvou setech zvítězil Meijs. I přesto zůstává mírným favoritem Koukal, neboť jej od Nizozemce na světovém žebříčku dělí celých 61 míst. V případě výhry by Koukala ve 2. kole čekal 13. nasazený Ind Parupalli Kashyap.

Druhého českého zástupce ve dvouhře mužů a zároveň desetinásobného mistra ČR ve dvouhře Jana Fröhlicha (69. na světovém žebříčku) čeká v 1. kole Němec Dietr Domke (60. na světovém žebříčku). Ve třech vzájemných utkáních zvítězil Domke hned 2x, naposledy v roce 2012 na turnaji Swiss International. „Můj los je velice neutrální, ale když se podívám na zbytek pavouka, tak vlastně i docela dobrý, přestože naposledy jsem s Domkem ve dvou setech prohrál,“ komentoval los Jan Fröhlich.

Těžký, ale ne nepřekonatelný los pak čeká na čtvrtfinalistku mistrovství Evropy a 34. hráčku světového žebříčku Kristínu Gavnholt. Ta se v prvním kole se utká s reprezentantkou Španělka Beatriz Corrales (41. místo na světovém žebříčku). Obě badmintonistky proti sobě v letošním roce nastoupily již 2x. I když v obou zápasech zvítězila španělská reprezentantka, ve prospěch Gavnholt mluví lepší postavení na žebříčku.

Nejtěžší soupeře postavil los do cesty čtyřnásobným mistrům ČR ve smíšené čtyřhře, páru Jakub Bitman a Alžběta Bášová, a to nejlepší japonskou dvojici a momentálně 23. pár světového žebříčku Kenichi Hayakawa - Misaki Matsutomo. „S losem spokojená jsem. Samozřejmě jsme mohli dostat někoho hratelnějšího, ale vzhledem ke kvalitě všech párů by to byla moc velká náhoda. Moc se na ten zápas těším a jsem ráda, že se utkáme s určitě velmi dobrými hráči,“ zhodnotila soupeře českého páru Alžběta Bášová.