Dvojice, která se v roce 2011 účastnila soutěže Z a loni si v Borotíně dojela v soutěži S (80 km) pro čtvrté místo, si při premiérovém startu na mistrovství České republiky vysloužila zlatou medaili. Trať 114 km zvládla v čase 7:40:13 s průměrným tempem 14,863 km/h. Na vrchol ji vynesla především poslední etapa, kterou projela v nejlepším čase ze všech a ujela, byť těsně, zbytku startovního pole.

Start Táni Terberové s Kánonem nebyl nejrychlejší a v úvodu vedla nakonec druhá Michaela Zapletalová s koněm Eksol. Ti potřebovali pro překonání celé trasy 7:40:15 a jejich průměrné tempo bylo 14,861 km/h. Svůj náskok z prvních dvou etap ztratili před cílem, neboť poslední část dojeli o 6 minut pomaleji než vítězka. Za svůj výkon vedle stříbrné medaile získali i Cenu kondice.

Pro bronz si dojela domácí Jana Smetanová s koněm Deris. Po sedmém (2011) a čtvrtém (2012) místě si tak dvojice konečně dojela pro medaili. Jejich čas v cíli byl 8:11:18 s průměrnou rychlostí 13,922 km/h. 

Soutěž ještě dokončila čtvrtá Kateřina Kocourková (Annie Jump/Ada 1) a Tereza Hrubá (Shakira Bint Sinaed). Odstupy na těchto místech už byly znatelné. Zbylí čtyři jezdci závod nedokončili. Mezi nimi byla i obhájkyně mistrovského titulu Karolína Pflugová. Ta ovládla soutěž v posledních dvou letech. Tentokrát však sedlala koně Artex 9 a skončila po druhé etapě.

V rámci třídenních závodů se v Borotíně uskutečnilo ještě dalších 8 soutěží včetně tří z kategorie hobby. Tradiční jsou v Borotíně dvoudenní soutěže. Na trase celkem 114 km (54 + 60, stupeň S) se z prvenství radovala Lucie Škábová s koněm Dahab. Stejná jezdkyně ovládla i jednodenní soutěž S seniorů (97 km), a to díky koni jménem Bobule. V juniorském S (87 km) nenašla přemožitele Simona Karlíková a Kar Zaphira.

Kompletní výsledky naleznete na webových stránkách www.vytrvalost.com.