„Tiskovým servisem ze dne 21. června 2013 jsme informovali o případech krádeží v rodinných domech a rekreačních objektech, kdy pachatel využil otevřených oken a dveří u objektů při větrání v horkém počasí. Díky na místě zajištěným stopám, informacím od občanů a precizní práci místně příslušných policistů a následně táborských kriminalistů se podařilo vytipovat a ustanovit důvodně podezřelého muže (38) z Chrudimska, přechodně žijícího na Táborsku, který má s obdobnou trestnou činností již své bohaté zkušenosti,“ informoval policejní mluvčí Miroslav Doubek.

V závěru týdne se pak kriminalistům podařilo muže vypátrat a zadržet. Dosavadním šetřením mu prokázali zatím pět skutků, kdy ukradl především 3ks notebooků, 2 ks fotoaparátů a dále pak peněženky s osobními doklady, finanční hotovostí, platebními kartami a dalšími cennostmi. Zatím doložená škoda se vyšplhala na částku téměř 86 000 korun.

„Na prokázání dalších skutků a rovněž na zajištění ukradených předmětů, které již zloděj stačil zejména na Chrudimsku, ale i jinde po republice prodat, kriminalisté dále intenzivně pracují,“ řekl Doubek.

Muže policisté obvinili ze spáchání hned tří trestných činů, a to přečinu krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření platebního prostředku. U soudu mu hrozí mimo jiné trest odnětí svobody na dobu až pěti let.