Kemp na okraji Spáleného Poříčí se pro návštěvníky otevře už ve čtvrtek 27. června. V tento den se také uskuteční večírek pro nedočkavé v unplugged podobě. Na ten je vstup zdarma. Zahrají zde například skupiny Nežfaleš, Hazydecay nebo kultovní písničkář Záviš.

Během tří dnů se tu vystřídá téměř osmdesátka zahraničních i tuzemských hudebních interpretů. Festivalový areál bude otevřen každý den 30 minut před vystoupením první kapely.

Přesný časový najdete na oficiálních stránkách festivalu www.basinfirefest.cz. Všechny styly tady budou mít své zástupce. Jako každý rok si vybere v podstatě každý fanoušek.

„Snažíme se vyjít vstříc všem fanouškům, aby se nekryly hraním kapely stejných stylů. Za headlinery lze považovat Holanďany Within Temptation. Kapela v čele s krásnou pěvkyní Sharon má za sebou prudký vzestup a hned si vydobyla celosvětové uznání. To je zřejmé nejen z počtu více než tří milionů prodaných alb, ale i z megakoncertů a vyprodaných hal,“ připomíná hlavní pořadatel a zakladatel Basinfirefestu Josef Bruha.

Dalšími trumfy budou Dánové Pretty Maids, švédské formace Soilwork a také známí Hardcore Superstar. Ti produkují směs rocku a thrash metalu a mají nachystanou kvalitní a energickou show.

Zahrají i švédští Dark Tranquilllity, jejichž plzeňský koncert byl nedávno zrušen. Zajímavou kapelou budou Američané Coal Chamber. Tito nu-metalisté z Los Angeles se vrací na scénu po více než desetileté odmlce.

Co se týká tuzemské scény, rock zastupují klasická esa, jako ostravsko-karvinská Doga, Arakain, Kern, Krucipüsk s Tomášem Hajíčkem, festivalové stálice jako Wohnout nebo pardubická Vypsaná fiXa, Cocotte Minute s Martinem Zellerem, Olympic Petra Jandy nebo Aleš Brichta Project.

V areálu bude bankomat i připojení k internetu

„Kdo si bude chtít na chvilku orazit od muziky, areál nabízí spoustu možností dát si něco dobrého k pití či jídlu, bude fungovat připojení na internet u obřího pivního stanu. V areálu najdete také trafiku nebo užitečný bankomat,“ říká Bruha.

Na Basinfirefestu se uskuteční i další kolo devátého ročníku Skutečné ligy. To je mezinárodní hudební soutěž kapel v hraní naživo. Jako jediná soutěž u nás umožní rozsáhlému počtu kapel zúčastnit se vzájemného měření sil bez nutnosti zaslat demo nahrávku.

V Poříčí budou soutěžit Koblížc!, Lola běží, Kyanid, Serpencia, Clawed Forehead, Kohout plaší smrt, Bezpatyboty, Bogotasystem, Daily Project a Last Time.

Dopravu na festival zajišťuje zpoplatněná rocková linka z výchozí stanice v Šumavské ulici v Plzni. Jediná zastávka po cestě bude v Nezvěsticích.