Jak redakci Regiony ČR informovala mluvčí hasičů Libereckého kraje Zdenka Štrauchová, k dnešní první technické pomoci byli hasiči voláni již v půl čtvrté ráno, a to do Doks, kde spadlá větev bránila průjezdu na Mimoň.

Další stromy na Českolipsku zablokovaly dnes ráno také autobusy ve Svoru a kvůli spadlému stromu byla na chvíli kompletně neprůjezdná silnice ze Slunečné na Horní Libchavu. Zde zasahovali jak profesionální hasiči z České Lípy, tak jejich dobrovolní kolegové z Horní Libchavy.

Motorové pily museli dnes vytáhnout i liberečtí profesionálové a pomoci s odstraněním stromu přes komunikaci v liberecké ul. Husova. Několik stromů spadlo také na Semilsku, konkrétně poblíž Harrachova na I/14.

Povodňová situace v Libereckém kraji

Vydatné srážky v Libereckém kraji začaly zvedat malé i větší vodní toky. „Dnes před 9. hodinou dosáhla Lužická Nisa v Liberci 1. stupeň povodňové aktivity (SPA). Stejně tak byl 1.SPA vyhlášen na Jizeře v Jablonci nad Jizerou, kde hladina dosáhla výšky 151 cm. Dle údajů ČHMÚ vystoupala na 2.SPA v 9 hodin řeka Smědá v Bílém potoce,“ uzavírá mluvčí hasičů.