V této soutěži s výškou překážek 140 cm se představilo celkem 29 dvojic, a pouze dvě dokončily bezchybně. Stejně jako v pátek, i v sobotní hlavní soutěži nejčastěji padaly bariéry u dvojskoku, v tomto případě byl však zařazen v první polovině parkuru.

„Stavitel nám přichystal opravdu náročný kurz. Nejtěžší nájezd byl pro mě do dvojskoku s číslem 4, hůř se mi na pravou ruku točí. Také čas jsem měla opravdu těsný, přitom jsem neměla pocit, že bych si někde prodloužila trasu nebo zpomalila,“ zhodnotila vítězka. Ta porazila domácího Jiřího Hrušku v sedle Mr. Voxe Agromarket H+B v rozeskakování poté, co mu nevyšel nájezd do dvojskoku a kvůli opětovnému najetí měl kromě 4 trestných bodů i delší čas, který rozhodl. Lucie Strnadlová totiž také chybovala, a to hned na prvním skoku. Znepříjemnila si tak situaci a dostala se pod tlak. Přesto to na vítězství stačilo.

Třetí skončil těsně před branami rozeskakování slovenský jezdec Igor Šulek. Ten s koněm Wavo Aramis obdržel pouze jeden trestný bod za překročení stanoveného času. Čtvrté místo zůstalo pro změnu v pořádající stáji, a to díky Karlu Lamichovi s Georgem, jenž jednou chyboval. Pro pátou příčku si dojel opět Jiří Hruška, tentokrát v sedle koně Espri 2.

Typická je pro sobotní den v rámci Skokového poháru České pojišťovny stylová soutěž jezdců do 18 let zahrnutá do seriálu Kolowrat Junior Cup. O co největší objektivitu se postaral německý rozhodčí Josef Maier. Ten společně s Peterem Hornigem také staví po celé tři dny parkury.

Pro vítězství si stejně jako předchozí den v juniorské soutěži dojela Nina Kaločová. Zatímco v pátek to bylo s klisnou Ebony, v sobotu se jí to podařilo s koněm Jacampo. Stylový rozhodčí ohodnotil jízdu jako „velice pěknou a pravidelnou“. Jedinou výtkou Josefa Maiera bylo postavení ruky. Dle něj mohlo být někdy trochu nižší. Pěkný sed a přehled na parkuru ovšem Nině Kaločové zajistil známku 8,2 a vítězství.

Nejblíže se k jejímu výkonu přiblížila poslední startující Lucie Anovčínová, jež jako jediná sedlala v soutěži dva koně. Mnohem lépe byla ohodnocena s Azurkou, a to známkou 8,1 za „velmi dobrý výkon a pravidelné tempo“. Rozhodčí Maier měl jen někdy pocit, že by mohla jezdkyně cválat trochu lépe dopředu. Minimální rozdíl měl i na třetí pozici umístěný Václav Staněk s Verdiktem. Ten obdržel rovných 8 bodů.

Sportovní den doplnily ještě dvě soutěže na čas. V té první na stupni L* s překážkami do 115 centimetrů se nejvíce dařilo domácí jezdkyni Darje Tellingerové s Luciusem 1. Ta obsadila druhou příčku na parkuru stupně S* (125 cm), kdy ji předjel až poslední jezdec, Igor Šulek s Dariou ze Slovenska.

Závěrečný den opavských závodů bude zahájen v 9.00 hodin. Na programu bude nejen finále Equiservis Amateur Tour, další kolo Kolowrat cupu a vrcholná Velká cena Opavy. Příchozí se mohou těšit také na vložené soutěže: „Jezdecký biatlon“ a neméně atraktivní tzv. „Poker“. Hlavní část programu začíná ve 14.00 hodin. Podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.