Jak si v oblibě stojí sázky na tenis ve srovnání s jinými sporty?

Kdo si myslí, že největší objem sázek jde do těch fotbalových, má pravdu. Plných 45 % všech klasických sázek jde do kopané. Následuje hokej s 25 %, po kterém přichází na řadu právě tenis s 15 %, pět procent připadá na sázky na basketbal a zbylých 10 % pokrývají další sporty.

Tenis je však jednoznačným favoritem, pokud jde o tzv. live sázky, tedy takové, které si lze vsadit během samotného zápasu. Tam tenis představuje plných 50 % všech live sázek. Fotbal se s pouhými 25 % drží na druhé pozici, hokej má v live sázkách zastoupení jen desetiprocentní.

Skreč? Žádný problém!

Chance jako jediná sázková kancelář na českém trhu vyhodnocuje tenisové skreče kurzem 1. To znamená, že skrečovaný zápas na tiketu Chance považuje za výherní v kurzu jedna bez ohledu na původní kurz zápasu a bez ohledu na to, který z hráčů skrečoval. Při jednoduché sázce tak sázející dostane zpět svůj vklad, při akumulované sázce neztrácí možnost na výhru.

„Tato pojistka proti skreči je velmi populární hlavně u konzervativních sázkařů. Zachrání jim obvykle kolem 3 až 5 % sázek,“ uvádí tisková mluvčí sázkové kanceláře Chance Markéta Světlíková. U live sázek se skreč vyskytuje v menší míře, pouze něco přes jedno procento.

Evropské Grand Slamy versus zámořské?

Je vcelku logické, že mezi sázkaři jsou daleko více v kurzu evropské grandslamové zápasy, tedy French Open a Wimbledon. Naopak US Open a Australian Open se až takové oblibě netěší. „Na Wimbledon a French Open přijímáme v průměru o 30 % sázek více. Důvody jsou dva. Svou roli jistě hraje časový posun a rozhodně i to, že ve stejnou dobu, kdy zámořské grand slamy probíhají, jsou v plném proudu zápasy hokejové a fotbalové ligy,“ upřesňuje Marián Moravec, hlavní bookmaker Chance.

V posledních letech zájem o sázky na grandslamové turnaje roste stabilně o 10 až 15 % ročně. V souvislosti s právě probíhajícím Wimbledonem očekávají bookmakeři Chance nárůst sázek kolem 20 %.

Na koho se sází, na kom se vyhrává?

V přehledu jmen, kterým za poslední rok čeští tipaři ve svých sázkách nejvíce věří, pochopitelně figurují samé tenisové ikony. Na prvním místě je to Roger Federer, následovaný Rafaelem Nadalem. Z žen potom Serena Williamsová a Maria Sharapovová. Sázejícím přinesly nejvíce štěstí sázky na Rafaela Nadala, Andy Murrayho, Marii Sharapovovou a Angelique Kerberovou. Naproti tomu bookmakeři Chance se nejvíce radovali z některých sázek na Rogera Federera, Tomáše Berdycha, Petru Kvitovou či Na Li.

V live sázkách je situace poněkud jiná. Zde sázkaři nejvíce věřili Novaku Djokovičovi, pak Rafaelu Nadalovi a z žen Sereně Williamsové a Victorii Azarenkové. Sázející neměli příliš šťastnou ruku při sázkách na tyto tenisty: Novak Djokovič, Benoit Paire, Maria Sharapovová, Flavia Penettaová a Petra Kvitová. Z hlediska sázejících se jako nejvýnosnější ukázalo vsadit v jednotlivých utkáních na hráče jako: Nick Kirgyos, Gael Monfils, Laura Robsonová či Jelena Jankovičová.