„Jedná se bezpochyby o největší úspěch v historii našeho klubu. Určitě to je první extraligový hokejbalový titul pro Pardubice, a je vidět, že sklízíme ovoce za naši dlouholetou práci s mládeží,“ říká předseda klubu Radek Ježek.

Hokejbalový klub byl založený v roce 2000 jako kroužek hokejbalu při DDM Alfa. Zlomem se stal rok 2010, kdy získal práva na extraligu mužů. V současné době má 180 registrovaných členů, z toho 120 dětí. V soutěžích má v současné době osm mládežnických družstev a tři týmy mužů. Klub tak patří mezi největší v České republice.

Další významnou událost připravuje klub na září, kdy se v termínu 19. - 21. 9. uskuteční v ČEZ Areně Světový pohár v hokejbale. „Jedná se o neoficiální mistrovství klubů, vlastně taková hokejbalová Liga mistrů. Rozhodně se bude jednat o nejprestižnější hokejbalovou akci, která zde kdy byla. Pro náš klub bude možná ještě významnější, než aktuální dorostenecký titul,“ dodává Ježek.

Akci finančně podpoří i statutární město Pardubice. „Osobně se na turnaj moc těším. Bude to určitě bomba a titul starších dorostenců pomůže při propagaci této akce,“ říká náměstek primátorky František Brendl.