Příprava na turné byla pro Richarda Müllera nejtěžší za třicet let kariéry

Výraz „a capella“ pochází z italštiny a označuje zpěv bez doprovodu jakýchkoliv nástrojů. Nejde tedy o jednoduchou disciplínu, nicméně právě s ní slaví skupina Fragile na Slovensku velké úspěchy. Kromě již zmíněného Braňa Kostky, tvoří Fragile také Soňa Norisová, Jana Golisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík.

„Upřímně se přiznám, že jsem si to představoval mnohem jednodušeji, a opak je zatím pravdou. Tak těžkou práci jsem za třicet let ve své kariéře nezažil. Zpívat s hlasy znamená, že tam nejsou žádná kytarová ani jiná sóla. Ale jinak je to velmi příjemná práce,“ přiznal Richard Müller.

Na to, jak si s tímto nelehkým úkolem poradili, se můžete již nyní přesvědčit v následujícím videu ke skladbě Po schodoch, která zazněla v jednom z přenosů posledního ročníku SuperStar.

Přípravy nového CD a následujícího turné jsou nyní v plném proudu

Müllerovi a skupině Fragile prý přípravy nového CD zabraly celých 8 měsíců. Křest CD i první koncert Hlasy CZ Tour 2013 je plánován na září letošního roku.

V rámci tour zavítají také do Plzně. Již nyní je ale plzeňský koncert projektu, který se bude konat 29.10.2013 v Měšťanské besedě, téměř vyprodaný. Lístky už od 450,- Kč si můžete zarezervovat zde.

Více informací k turné i samotnému projektu na www.muller.sk nebo www.fragile.sk