Jejich čas 8:01:13 byl sice v otevřené soutěži až třetí nejrychlejší, ale na mistrovské prvenství to těsně stačilo. Po první etapě přitom vedl s téměř pětiminutovým náskokem Petr Jadlovský s Arsanem, ale v dalších dvou částech postupně ztrácel a nakonec jej od triumfu dělila jedna jediná sekunda. Bronzovou medaili ČJF vybojovala Hana Keltnerová s Erosem, kteří protnuli cílovou čáru v čase 8:38:04. V rámci mezinárodní soutěže tento výsledek stačil na 5. pozici.

Vůbec nejrychlejší ze všech byl rakouský jezdec Andreas Kindermann s Marilyn 5. Ten dosáhl času 7:05:36, což je bez pěti minut hodinový náskok před domácí mistrovskou dvojicí. Jeho průměrná rychlost byla 17,058 kilometrů v hodině. Do Rakouska putovala i druhá příčka, a to zásluhou Teresie Kiesl v sedle Sabana du Sauveterre. V jejich případě se časomíra zastavila na hodnotě 7:21:28.

V nejnáročnější soutěži CEI3* na 160 kilometrů se na start postavili pouze dva účastníci. Švédka Maria Hagman Eriksson s Bwuagadugo však neprošla do poslední páté etapy, a tak se vítězem stal jediný dokončivší H.H.Loay Bin Ghabib al Said s koněm Siglavy Bagdady Zeusz z Omanu.

V Mikulově se závodilo i na dalších tratích. Výsledky všech kategorií najdete na www.vytrvalost.com. Patnáctiminutovou reportáž z průběhu závodů uvede Česká televize na programu ČT Sport v sobotu 22. června od 12.30 hodin. Kromě repríz bude možné pořad sledovat také prostřednictvím internetového vysílání.