„Jak se již stalo tradicí, i vy sami se můžete se svým vozem zúčastnit závodu do vrchu a vyhrát pohár či skvělé ceny. Součástí programu je rovněž sraz sportovních vozů, pokud tedy vlastníte nějaký ten sporťák, přijeďte se pochlubit na Farinku! Přijeďte s námi zavzpomínat na část staré trati Grand Prix a prožijte zábavný a adrenalinový den na Farince,“ pozvali všechny příznivce na legendární část brněnského okruhu pořadatelé z Vonka Racing Teamu.

Vzhůru Farinovou zatáčkou - video části trati legendárního starého brněnského Masarykova okruhu, Zdroj:youtube.com/Vonka Racing

VZHŮRU FARINOVOU ZATÁČKOU - o pohár primátora města Brna

Podrobný časový harmonogram:

  • 08:00-08:45 - Registrace jezdců
  • 08:45 - Rozprava s jezdci
  • 09:00 - Start 1. závodu
  • 12:00 - 13:00 - Přestávka
  • 13:00 - Start 2. závodu
  • 17:00 - Vyhlášení výsledků

Pravidla

Účast je dovolena každému majiteli ŘP a vozu s platným povinným ručením. Během jízdy jsou účastníci povinni používat bezpečnostní pásy. Použití helmy je doporučeno, není však povinné. Jezdec dále musí podepsat souhlas, že se účastní závodu na vlastní nebezpečí.

Registrace proběhne v depu závodu od 8:00 do 8:45 hodin. Zájemci vyplní přihlášku a zaplatí startovné ve výši 500,- Kč za 1 závod. (1 závod = 1 trénink + 2 závodní jízdy = 1000,- Kč; pojedou se 2 závody)

Závod probíhá formou jízd pravidelnosti. Depo bude na začátku ulice Žebětínská ze strany od silnic Stará dálnice a Kohoutovická a v propojce Stará dálnice–ul. Žebětínská (Baltisbergerova zatáčka). Start bude těsně za spojením těchto dvou částí depa. Trať bude pokračovat přes Farinovu zatáčku a Lom do cíle před začátkem zástavby v městské části Brno-Kohoutovice.

Závody se hodnotí zvlášť, vyhrává ten jezdec, který má nejmenší rozdíl časů mezi první a druhou jízdou. Vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční předběžně v 16 hodin u pomníku G.N.Fariny nebo v prostoru depa. Součástí vyhlášení bude bohatá tombola.