„Pro České Budějovice znamená přijetí těchto podmínek finanční ztrátu ve výši přibližně čtrnáct milionů korun. Zhruba čtyři miliony představují přímé náhrady, které město musí ihned zaplatit Budvaru a naopak, Budvar neuhradí městu plánovaných deset milionů korun za propagaci svého jména ve stávající Budvar aréně,“ uvedl po jednání rady primátor Juraj Thoma.

Schválené rámcové podmínky mají odkládací doložku a budou ze strany města považované za platné pouze do 18.00 hodin pondělí 17. června 2013 a město za ně do té doby očekává veřejnou a písemnou záruku akciové společnosti HC Mountfield, že v nadcházejících dvou sezonách zůstává s extraligou v Českých Budějovicích.

Primátor také připomněl, že ve středu 12. června radní schválili odložení splatnosti faktur hokejového klubu do 30.6.2013. „Celkem dluh HC Mountfield, a.s. vůči městu činí 565.910 korun a není to poprvé, kdy klubu vycházíme vstříc odložením splatnosti faktur,“ uvedl Thoma a dále upřesnil, že v příštím týdnu má naplánováno několik schůzek mimo jiné se zástupci Českého svazu ledního hokeje a několika obchodními subjekty, které již přislíbily pomoc budějovickému hokeji v případě, že HC Mountfield na uvedenou nabídku města nepřistoupí a definitivně ohlásí odchod z jihu Čech.

„Důvod schůzek je zřejmý. Chceme, aby se hokej v Budějovicích hrál i nadále. Pokud však majitelé HC Mountfield i přes naši veškerou vstřícnost odejdou jinam, musíme mít připraveny varianty a časové scénáře pro to, aby se v našem městě hrál hokej aspoň na úrovni první nebo nejhůře druhé ligy,“ uvedl primátor, kterého na schůzkách budou opět doprovázet zástupci všech stran radniční koalice.