Do boje o mistrovské medaile se na trati dlouhé 120 kilometrů chystá 10 jezdců. Čeká na ně středně těžký terén v okolí vinic a zámku Lednice s převýšením zhruba 100 metrů. Chybět nebude např. v poslední době velmi úspěšný Petr Jadlovský, který se postaví na start s koněm Arsan. Ti spolu zvítězili v roce 2010, kdy se jel závod taktéž v Mikulově. Jejich výkon byl tehdy velmi přesvědčivý a dokončili poměrně s velkým náskokem.

Naopak loňská mistryně i vicemistryně na startovní listině chybí – Barbora ani Pavlína Pflugovi se při mistrovském klání letos nepředstaví. Nejinak to je u loňské bronzové medailistky z Mostu Vladimíry Šebkové. Proto bude jistě velkou motivací pro čtvrtou umístěnou Veroniku Myslivečkovou, aby se jí v letošním roce podařilo na nějakou z medailí dosáhnout.

Senioři budou soutěžit pouze jako jednotlivci, startovat budou hromadně. Čtyři etapy, které na ně čekají, jsou rozděleny na třikrát 32km a poslední část je dlouhá 22 km. Odstartují v sobotních ranních hodinách, a to konkrétně v půl sedmé.

Mistrovská soutěž kategorie seniorů však není zdaleka jediná, která se v Mikulově odehraje. Konají se zde také mezinárodní závody až do úrovně CEI*** s délkou tratě 160 km. Velkým lákadlem pro jezdce je jedna z posledních možností splnit si kvalifikaci na letošní mistrovství Evropy seniorů. To hostí Česká republika v Mostě, kam se sjede celá evropská špička v září. Do Mikulova se nyní chystají jezdci z Chorvatska, Izraele, Maďarska, Ománu, Rakouska, Slovenska a Švédska. Podrobnosti najdete na www.vytrvalost.com.