Slavnostního zahájení se tradičně ujme moderátor Marek Eben, který se zúčastní nedělního, úvodního kola turnaje. Připraven bude rovněž bohatý doprovodný program pro veřejnost. Návštěvníci si mohou pod vedením profesionálního hráče Petra Němce vyzkoušet golfové odpaly, pro nejmenší bude k dispozici tréninkový modul SNAG – barevný dětský golfový svět. V pondělí a úterý bude následovat ryze sportovní část akce. Na úterním slavnostním vyhlášení předá ceny vítězným týmům patronka turnaje, aktuálně nejlepší tuzemská golfistka, Klára Spilková.

Turnaj je pořádán na podporu golfu tělesně a zdravotně postižených a jeho dalšího rozvoje v České republice. Cílem organizátorů je představit golf v očích široké veřejnosti jako sport „bez bariér“ a současně oslovení dalších hendikepovaných sportovců u nás.

„Když jsme v roce 2011 připravovali první ročník turnaje, nedokázali jsme si ani ve snu představit, že golfu se mohou věnovat sportovci se zrakovým postižením nebo upoutaní na invalidní vozík. Vždyť golf umí pořádně potrápit i hráče bez zdravotních problémů! Parametry hřiště pro handigolfisty jsou přitom naprosto stejné jako u standardních mistrovských turnajů. Nyní s odstupem času a se zkušenostmi ze dvou předchozích ročníků, musím přiznat, že není překážka, která by člověku zabránila, zabývat se tím, co má rád. Golf je opravdu sport bez bariér,“ uvádí za organizátory turnaje Jiřina Sinkulová z Resortu Darovanský dvůr.

Tomuto krédu odpovídá i design ceny pro vítěze – letící míček bořící křišťálovou stěnu. „Překrásnou trofej z českého křišťálu navrhli a vyrobili sklářští mistři z firmy Rückl Crystal a.s. z Nižboru za velké podpory generální ředitelky společnosti paní Ing. Simony Prokopové,“ připomíná Jiřina Sinkulová.

Díky plné podpoře a vstřícnosti majitelů resortu je golfové hřiště během obou soutěžních kol turnaje poskytnuto hráčům zcela bezplatně. „Mimořádným krokem, ke kterému jsme přistoupili v tomto roce, jsou stavební úpravy ve vybraných hotelových pokojích. Měly by přispět ke zlepšení komfortu klientů zcela upoutaných na invalidní vozíky. Rozhodli jsme se proto rozšířit vchody do koupelen v několika hotelových pokojích.Tyto stavební úpravy však ve svém důsledku znamenají dočasné odstavení těchto pokojů z hotelového provozu, vybourání stávajících vstupních dveří a vchodového obložení koupelen a také vysekání původních obkladů koupelnových stěn. Je to opravdové boření všech bariér,“ dodává Jiřina Sinkulová.

Evropská golfová asociace hendikepovaných (EDGA) zařadila tento turnaj do prestižní evropské série Order of Merit. Jedná se o jeden ze šesti turnajů, na kterých nejlepší hendigolfisté bojují o celkové vítězství v Evropském poháru. Pořadatelem akce je Česká golfová asociace hendikepovaných (CZDGA).V rámci nedělního programu pro veřejnost se představí partneři turnaje. Zájemci si budou moci mimo jiné vyzkoušet kompenzační pomůcky firmy OTTO Bock. Pomocné tlapky seznámí návštěvníky s výcvikem vodících psů pro hendikepované a firma Golfsmith nabídne testování a profesionální úpravu golfových holí.