Do finále prostějovského challengeru se probojovali Radek Štěpánek a Jiří Veselý. Prvně jmenovaný v semifinále udolal Rusa Gabašviliho 7:5, 6:7 (4) a 7:5, devatenáctiletý talent Veselý potřeboval k postupu rovněž tři sety, když Němce Gojowczyka porazil 6:2, 5:7 a 6:2.

Finálovou bitvu odstartoval na podání Veselý. Úvodní výměnu sice vyhrál, avšak svůj servis si neudržel a do vedení tak šel zkušenější Štěpánek. Česká tenisová dvojka neponechala nic náhodě a potvrzením brejku zvýšila na 2:0.

S Veselým mohlo být ještě hůře, když při jeho podání měl Štěpánek k dispozici další dva brejkboly. Veselý si ovšem dvěma kvalitními servisy pomohl ke shodě a celou hru nakonec dotáhl do vítězného konce. Dílčí úspěch mladšího z finalistů zdravě nakopl a po šesti hrách bylo srovnáno 3:3.

Ostřílený harcovník ovšem prokázal své zkušenosti, v Tildenově gamu opět prorazil soupeřovo podání a výhodu jednoho brejku si udržel až do závěru úvodní sady, kterou za 38 minut ovládl poměrem 6:4.

Druhý set dlouho kopíroval průběh toho prvního. Veselý hned zkraje ztratil servis a Štěpánek opět diktoval tempo hry. Ve třetím gamu sice devatenáctiletý mladík dokázal snížit na 1:2, avšak další tři hry patřily Štěpánkovi, který esem upravil už na 5:1 ze svého pohledu.

Za tohoto stavu si Veselý dokázal podržet podání, obrat se ale nekonal. Závěrečnou hru zápasu odstartoval Štěpánek esem, v jejím dalším průběhu neponechal nic náhodě a finálový duel nakonec zakončil snadnou smečí.

Štěpánek: Měnil jsem rytmus hry, proto jsem ho přehrál

„Myslím si, že jsem od začátku diktoval tempo. Věděl jsem, že Jirka bude dobře servírovat a že od základní čáry mi příliš neublíží. Měnil jsem rytmus hry, proto jsem ho přehrál,“ řekl v pozápasovém rozhovoru pro Českou televizi šťastný vítěz.

Čtyřiatřicetiletého českého reprezentanta nadále trápí zdravotní problémy, o to sladší příchuť má jeho třetí vítězství na tomto turnaji. „Lepší léčba být ani nemohla,“ prohodil Štěpánek s úsměvem. „Včera se mi trošku sekl krk, ale do dnešního zápasu jsem byl schopný se z toho dostat. Jsem rád, že jsem psychicky i fyzicky zvládl pět utkání v pěti dnech,“ dodal.

Veselý si z finálové porážky příliš velkou hlavu nedělal: „Musím Radkovi pogratulovat, předvedl skvělý taktický výkon. Nedokázal jsem se úplně uvolnit a předvést tu svou hru. Naopak Radek sehrál výborný zápas a zaslouženě vyhrál.“