Za nejmenšími dětmi přijel mj. Michal Nesvatba, kterého všichni znají především z Kouzelné školky. V jeho představení pochopitelně nemohly chybět ani jeho světové vynálezy.

Poté na řadu přišli Magdalena Reifová (z Kouzelné školky) a herec Petr Vacek. Ti si pro děti připravili pásmo písniček. „Mně se v Jihlavě líbí, mám zde spoustu kamarádů,“ říká Magdalena Reifová. Na otázku, jak se dostala k práci s nejmenšími, odpověděla: „To přišlo nějak samo. Já jsem taková hravá, pořád si hraju. Hrát si přece můžeme v každém věku.“

A jak se k této práci dostal Petr Vacek? „Moje kamarádka měla nemocné dítě, naštěstí přežilo. Pak přišla nabídka do pořadu Pomáhejme si, ve kterém jde o pomoc handicapovaným dětem. V tu dobu jsem začal spolupracovat s Magdalénou Reifovou. Teď máme nový pořad Majda s Petrem plaší duchy.“                                                               

V druhé části dětského dne vystoupila populární skupina Verona

Přítomní si tak mohli zatančit na známé hity Hey boy, Ztracená bloudím, Jen tobě a řadu dalších. Markéta Jakšlová a Peter Fider to na stadionu pořádně rozjeli a nikoho tudíž nepřekvapilo, že si nadšené publikum vyžádalo přídavek. Skupina následně vyzvala moderátora Milana Řezníčka, aby si s nimi zazpíval, ten bez váhání nabídku přijal.

Po koncertu byla na programu autogramiáda a focení, stejně tak jako u Michala Nesvatby, Magdalény Reifové a Petra Vacka. Následovala vystoupení mažoretek a taneční skupiny Hotch-Potc, středověká pohádka, a nakonec vylosování výherců tabletu, MP3 a horského kola.