Zatímco v tzv. singlech budou diváci napínavě sledovat, jak se bude dařit našemu dlouhodobě nejlepšímu vozatajovi v této kategorii Janu Exnarovi v porovnání s výborným polským reprezentantem Bartolomiejem Kwiatekem, který se bude snažit obhájit loňské prvenství z Police, ve dvojkách bude scházet domácí vítěz z roku 2012 Martin Gössl. Oba dva zmínění čeští závodníci nedávno vyhráli obdobné mezinárodní klání v Kladrubech nad Labem.

Česká republika však bude zastoupena v Polici nad Metují ještě dalšími výbornými jezdci, jako jsou např. Alena Brixová, Jiří a Radek Nesvačilovi, Josef Hrouda a další. Jedinou kategorií, kde nebude možné nikomu z Čechů držet palce, je čtyřspřeží. V něm se totiž objeví pouze tři rakouští reprezentanti – Stefan Amort, Josef Leibetseder a Ewald Wurm.

Páteční drezurní úlohy jsou na programu již od 9.00 hodin. Původně měla být tato část rozdělena do dvou dnů, ale startovní pole nakonec dovolila všechny kočáry soustředit pouze do jednoho. V sobotu je od 10. hodiny dopolední nachystán tzv. maraton, v jehož rámci budou muset účastníci absolvovat na trati divácky atraktivní terénní překážky. V neděli od 10.00 hodin proběhne závěrečná překážková jízda mezi kužely neboli parkur. Chybět nebude v sobotu večer společenský večer v Pellyho domech.

Diváci v sobotu zaplatí 80 Kč dospělí, 50 Kč děti a držitelé průkazek ZTP. Závěrečný den je vstupné stanoveno na 60 Kč pro dospělé a 40 Kč zlevněné. Podrobnosti zájemci najdou na stránkách pořádající organizace www.skfagone.cz.