Nové kontrakty uzavřeli útočníci Vladimír Škoda, Tomáš Mertl, Lukáš Květoň, Martin Podlešák, Rudolf Červený a obránci Peter Mikuš, Tomáš Harant, Stanislav Dietz, Tomáš Prokop a Karel Plášil. „Stojíme o jejich služby i nadále a počítáme s nimi při budování mužstva s dlouhodobou perspektivou,“ uvádí Ing. Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer HC MOUNTFIELD.

Všichni tak budou pod platnou smlouvu na jihu Čech i pro následující sezonu. Ještě v průběhu loňského ročníku HC MOUNTFIELD ohlásil také příchody brankáře Ondřeje Kacetla a obránce Martina Pláňka ze Znojma. „Jedná se o mladé hokejisty, kteří už však na svůj věk mají kvalitní zkušenosti se seniorským hokejem v EBEL lize,“ říká Petr Sailer, sportovní manažer klubu z Českých Budějovic.

HC MOUNTFIELD se tak krok za krokem daří naplňovat svou vizi vyhlášenou před loňskou sezonou. Výrazně omlazený tým s řadou vlastních odchovanců dokázal pod vedením nových trenérů splnit cíl v podobě postupu do předkola play off, kde v rozhodujícím utkání svedl 114 minut trvající bitvu s Vítkovicemi.

Nyní pak dochází právě ke vhodnému doplnění kádru o další perspektivní hokejisty Kacetla s Pláňkem a dále udržení stávajících hráčů, se kterými u sportovního vedení klubu panovala nad jejich výkony spokojenost. Útočník Vladimír Škoda a obránce Tomáš Harant doplnili jako zkušení hráči kádr v průběhu loňské sezony, když na jih Čech přišli ze slovenské Žiliny. Nyní budou oblékat dres HC MOUNTFIELD i nadále. Stejně jako útočníci Tomáš Mertl, Lukáš Květoň, Martin Podlešák a Rudolf Červený. Nový kontrakt podepsal také obránce Peter Mikuš, který celou loňskou sezonu musel vynechat kvůli zranění kolene.

Vedení klubu si novými smlouvami pojistilo také teprve devatenáctileté obránce Tomáše Prokopa a Karla Plášila. Oba si v minulém ročníku připsali premiéru v české nejvyšší soutěži a vzhledem k novému nařízení Českého svazu ledního hokeje o povinném nasazování mladých hráčů by i v nadcházející sezoně měli dostat opět velkou příležitost.

Otazník visí nad dalším působením útočníka Aleše Kotalíka. „Máme o něj zájem a čekáme na jeho vyjádření,“ říká sportovní manažer Petr Sailer.

Brankářskou dvojici vytvoří Kantor a Kacetl

Kádr opustili hráči, kteří v týmu byli na hostování a v jejich dalším působení už vedení klubu nevidělo žádnou perspektivu. Brankář Lukáš Sáblík a útočníci Ladislav Kohn s Lukášem Luňákem patří jiným klubům a Jihočeši už o ně neměli zájem. Útočník Robin Soudek pak na vlastní žádost ukončil smlouvu a dal přednost studiu v zahraničí.

Do ruského Jekatěrinburgu pak odešel reprezentační brankář Jakub Kovář. Klub tak do příští sezony vstoupí s brankářskou dvojicí Pavel Kantor a Ondřej Kacetl. „Kantor s Kacetlem by se měli poprat o post jedničky a zároveň vytvořit hodně kvalitní gólmanskou dvojici. Pavel Kantor své kvality potvrdil letos při zranění Kuby Kováře, Ondra Kacetl zase chytal tři roky spolehlivě rakouskou EBEL ligu,“ dodává Petr Sailer.