Z Českých Budějovic definitivně odchází, ačkoliv měl na jihu Čech uzavřenou smlouvu na nadcházející sezonu. „Smlouva obsahovala jasně stanovené podmínky, za kterých mohl Jakub Kovář odejít do jiného klubu. Ty byly nyní naplněny a my mu za celý klub děkujeme za odváděné služby pro českobudějovický hokej a přejeme hodně štěstí v novém působišti,“ uvedl pro klubový web českobudějovického klubu Ing. Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer HC MOUNTFIELD.

Reprezentační gólman zůstává i nadále hráčem českobudějovického klubu. „Pokud by se mu například v Rusku nedařilo, nebo z jiného důvodu by se chtěl vrátit, pak by se obnovila uzavřená smlouva,“ doplnil sportovní manažer Petr Sailer.

Do nadcházejícího ročníku tedy vstoupí Jakub Kovář do prestižní KHL, v níž se bude mimo jiné potkávat také s bratrem Janem. Explzeňský útočník se totiž jen o pár dní dříve upsal Magnitogorsku. Oba sourozenci jsou nyní s národním týmem na mistrovství světa ve Stockholmu. Zatímco Jan už do šampionátu zasáhl, Jakub přicestoval do Švédska dodatečně. Zdravotní problémy totiž hlásí jak Ondřej Pavelec, tak současná jednička Alexander Salák.

Jihočeši vstoupí do sezony s dvojicí Kantor - Kacetl

HC MOUNTFIELD tak přichází o svou největší oporu, náhradu však prozatím nehledá. Českobudějovický klub do příští sezony vstoupí s brankářskou dvojicí Pavel Kantor a Ondřej Kacetl. Kantor je odchovancem klubu a v uplynulé sezoně odchytal řadu zápasů, Kacetla Jihočeši získali ze Znojma.

„Kantor s Kacetlem by se měli poprat o post jedničky a zároveň vytvořit hodně kvalitní gólmanskou dvojici. Pavel Kantor své kvality potvrdil letos při zranění Kuby Kováře, Ondra Kacetl zase chytal tři roky spolehlivě rakouskou EBEL ligu,“ dodal na adresu nové brankářské dvojice Petr Sailer.