Muži z Pelhřimovska ve věku 22 a 24 let se trestné činnosti dopouštěli v některých případech společně a v některých samostatně. Jsou obviněni z toho, že nejméně osm poškozených fyzicky napadli a požadovali po nich vydání finanční hotovosti, případně podepsání směnky a uznání smyšleného dluhu.

„Po jednom z poškozených chtěli, aby jim dal marihuanu. Ve většině případů bili poškozené pěstí do obličeje a způsobili jim různá poranění od podlitin až po zlomeninu nosu. V posledním případě v polovině dubna poškozeného pořezali v obličeji a na straně krku a způsobili mu tím povrchová řezná zranění. Přitom požadovali vydání částky 200 korun. Když zjistili, že poškozený u sebe peníze nemá, vyhrožovali mu, že pokud jim je nedá příště, dopadne ještě hůř,“ popisuje praktiky mladíků policejní mluvčí Monika Pátková.

Vyšetřovatel oba muže obvinil ze zločinu loupeže a zločinu vydírání. V současné době jsou umístěni v českobudějovické vazební věznici. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.