„Chtěl jsem vám poděkovat za vynikající reprezentaci Pardubického kraje. Je mi jasné, že se takový úspěch nerodil vůbec lehce. Obzvláště, když jste v kategorii kadetů obhájili titul popáté v řadě. To není náhoda, je za tím koncepční práce celého klubu, ale také tvrdá práce vás hráčů a obrovská vůle. Jsem proto rád, že projekty Východočeský basketbal a Golden Talents, které podporujeme, zcela jednoznačně nesou ovoce,“ poděkoval hejtman Martin Netolický a předal kapitánům obou basketbalových týmů šeky v hodnotě pěti tisíc korun na zakoupení pamětních dresů. „Věřím, že tento skvělý výsledek pro vás bude motivací do dalšího tréninku,“ doplnil hejtman.

Krajský radní René Živný, který se v minulosti aktivně věnoval vrcholovému sportu, popřál mladým nadějím, aby dokázaly navázat na své výsledky i v budoucnu. „Ať se vám především vyhýbají zranění. Doufám také, že se v dnešní pro sport ekonomicky obtížné době bude vedení klubu i nadále dařit držet kvalitní zázemí a podmínky pro rozvíjení vašeho basketbalového talentu,“ vyslovil své přání René Živný.

Ani basketbalisté nepřišli na Pardubický kraj s prázdnou. Hejtman od nich dostal míč s podpisy obou úspěšných týmů. „Velmi chci poděkovat Pardubickému kraji za pravidelnou celoroční podporu, kterou basketbalu v regionu dává. Projekty Východočeský basketbal a Golden Talents nám umožňují spolupracovat s ostatními kluby a pracovat s talentovanými hráči z celého kraje. V týmech máme například hráče z Holic, Vysokého Mýta, ale také třeba ze Svitav,“ řekl Jan Procházka, trenér zlatého týmu kadetů, který má lví podíl na úspěšné basketbalové líhni v Pardubicích.

Klubu teď nezbývá, než aby pokračoval ve šňůře úspěchů, neboť jak trenér Procházka s úsměvem a nadsázkou dodává: „Za stříbro se v Pardubicích odvolává.“