Rozhodující zápas sezóny sledoval přímo v hale na Dukle také hejtman Martin Netolický, který vůbec nepochyboval o úspěchu domácích. „Pevně věřím, že Pardubice v utkání zvítězí, neboť i jako laik na první pohled vidím, jak skvěle technicky i atleticky jsou naši hráči vybaveni,“ prorokoval hejtman správně výsledek o poločase. Pardubičtí v druhém poločase stupňovali svůj tlak na velmi zdatného soupeře, který se již nezmohl na odpor. V Pardubicích tak mohla panovat hned dvojnásobná radost, zlaté medaile získali také pardubičtí žáci (kategorie U14).

„Rozhodl jsem se pozvat oba mistrovské týmy na úřad, abych jim poděkoval za vynikající reprezentaci Pardubického kraje. Mistrem republiky se člověk nestává každý den, je to věc, kterou je třeba ocenit. Není třeba zdůrazňovat, jak silnou tradici má basketbal v regionu. Proto se i kraj snaží finančně podporovat místní klub, aby mohl nadále rozvíjet práci s mladými talenty,“ řekl Netolický. Hejtman se s týmy a jejich trenéry setká již zítra ve 14 hodin v sálu Jana Kašpara (budova bývalé reálky).

Do nejlepší pětky turnaje, tzv. ALL STARS týmu, se v kategorii kadetů dostali hned dva pardubičtí basketbalisté David Škranc a Viktor Půlpán. Druhý jmenovaný se dokonce stal nejužitečnějším hráčem celého turnaje.