2 : 0

(0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
54. P. Nedvěd (Čakajík, Duda), 56. Filippi (Dušek, Duda).
Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 5:8, + navíc Nouza 5 minut a do konce utkání. (hos.), využití: 2:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Sestavy:
Schwarz – Čakajík, Štich, Jánošík, Výtisk, Derner, Šimek – Duda, Nedvěd, Víšek – Bulíř, Filippi, Kudrna – Dušek, T. Urban, Kica – T. Pospíšil, Bulík, Vantuch.
Valent – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Koudelka, Mikulík, Demel – Nouza, D. Výborný, L. Pabiška – Kafka, D. Vrbata, Pitule – Ondřej, Rys, Jiránek.

Situace dospěla až k barážovému superfinále, do nějž vstupovaly oba celky s vědomím, jak důležité utkání skutečně je. Od začátku se hrálo vyrovnaně a opatrně, přesto si mužstva dokázala vytvořit velké množství šancí a jejich výkonům vůbec nechyběla tvrdost. Do zajímavějších příležitostí se ovšem dostávali především Severočeši, které za kýženou výhrou hnala skvělá atmosféra v Tipsport areně.

Už ve třetí minutě úvodního dějství mohl skóre otevřít ve prospěch domácích řízný zadák Štich, jenž se zjevil neobsazený před opuštěnou brankou Mladé Boleslavi. Valent by se přemístit nestihl, k neštěstí domácích však Štich z voleje vypálil po Filippiho pasu mimo. O osm minut později ohrozil klec Středočechů povedeným projektilem z výpadu Dušek, tentokrát už musel Valent zasahovat a navíc zkrotil i Vantuchovu dorážku. I díky tomu bylo skóre po první třetině bezbrankové.

Druhá část pátečního duelu připomínala v mnohém tu počáteční, a to i na ukazateli skóre. Opět se hrálo vyrovnaně, ale Bílí Tygři několikrát doslova sahali po první brance zápasu. Příležitosti Urbana a Bulíře však opět zlikvidoval do té doby perfektně hrající Valent. Šance si vytvořili i Středočeši, jmenovitě to byl nejprve Nouza, jenže i Schwarz chytal velmi dobře.

Ke konci prostřední dvacetiminutovky zahrozilo při početní výhodě duo Vrbata-Pabiška a zatímco střelu prvního z nich zblokoval Schwarz, dorážku druhého zastavilo tvrzené sklo za brankou domácích. V posledních vteřinách třetiny měli hned několik příležitostí Severočeši, jenže jak Nedvěda, tak Pospíšila dokázala zázračně zastavit boleslavská obrana nebo sám Valent.

Rozuzlení tedy měla nabídnout buď třetí dvacetiminutovka, prodloužení, nebo dokonce až samostatné nájezdy. Každopádně se očekával hektický závěr, což se nakonec také potvrdilo. Nejprve se mohla do vedení dostat Mladá Boleslav, když Pabiška zahrozil před Schwarzem. Hned poté se ovšem na druhé straně kluziště v šanci objevili Filippi s Jánošíkem, ale ani tentokrát se skóre neměnilo.

Zlomovým se pak stalo vyloučení Nouzy na pět minut a do konce utkání ze nevybíravý faul na Bulíka, jenž poté s otřesem mozku odcestoval do nemocnice. Nedlouho poté se z toho stala přesilovka pět na tři, když dvě minuty inkasoval Pabiška. Na to odpověděl přesnou dělovkou do šibenice Petr Nedvěd a dav v areně explodoval poprvé nadšením – 1:0. Rozhodnuto bylo však až o dvě minuty později, kdy na konečných 2:0 zvyšoval Tomáš Filippi.