MEDVĚDI BEROUN – IHC PÍSEK 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

• Branky a nahrávky: 10. Plichta (Padělek), 26. Padělek (Doležal), 27. Plichta (Kadlec, Hošťálek) – 44. Drtil (Vaniš). Rozhodčí: Smitka, Wagner – Krátký, Komárek, vyloučení: 4:4, využití: 1:1, diváků: 270.

První třetina na berounském ledě divákům příliš atraktivního hokeje nenabídla. Z jejího vyrovnaného průběhu se vyloupl jediný gólový moment, u jehož zrodu stál domácí Padělek. Zkušený útočník dojel při přesilovce svého týmu vlastní odraženou střelu zpoza obránce a naservíroval kotouč přesně na hůl neobsazeného Plichty, jenž pohodlně otevřel skóre – 1:0.

Při několika následných šancích na obou stranách byli přece jenom nebezpečnější domácí, ale jak písecký brankář Halmoši, tak i jeho protějšek Kůdela už další změnu skóre nepřipustili.

Druhá dvacetiminutovka výrazně přiblížila domácí Medvědy k definitivní záchraně soutěže. Její nejdůležitější momenty se vešly do rozmezí jedné minuty. Nejprve se s přispěním teče jednoho z hostujících hráčů prosadil Padělek a jen o pár desítek vteřin později překonal Halmošiho ze samostatného úniku Plichta – 3:0.

Ve druhé polovině prostředního dějství se propracovali do šancí také Jihočeši, ale tváří v tvář Kůdelovi si nepočínali dostatečně důrazně. Na druhé straně zazvonila za Halmošim tyč.

Třetí třetina už žádný šokující obrat nepřinesla. Jihočeši sice svou hru výrazně zkvalitnili a měli navrch, jejich snaha se ale tříštila o připraveného gólmana Kůdelu i vlastní liknavost v zakončení.

Snížení obránce Drtila ze 44. minuty ve dvojnásobné početní převaze sice vykřesalo jiskřičku písecké naděje, víc už toho ale celek od Otavy v utkání nestihl. Po šedesáti minutách hry tak hosté opouštěli nejen berounský led, ale také pomyslné vody druhé nejvyšší soutěže.

Ohlasy po utkání:

• Josef Řeháček, IHC Písek: "Začátek zápasu byl z obou stran hodně opatrný. Bohužel pro nás pak soupeř využil přesilovku a dostal se do vedení. Ve druhé části jsme neproměnili slibnou příležitost k vyrovnání a vzápětí jsme během jediné minuty dvakrát inkasovali. Potom už to pro nás bylo těžké. Poslední třetinu jsme sice odehráli solidně a po snížení na 3:1 jsme dostali domácí pod tlak, ale nedokázali jsme to vyjádřit brankově. Znovu jsme dali jenom jeden gól, a to je samozřejmě klíčový problém. S takovou bilancí nemůžeme pomýšlet na úspěch."