(1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
7. Köhler (Zámorský, Linhart).
40. Jan Kovář (Balej, St. Pierre), 46. Johnson (Jan Kovář, Martin Straka).
Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6, využití: 0:1, v oslabení: 0:0. Diváci: 6 641 (vyprodáno).
Sestavy:
J. Sedláček – Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Tesařík – Holík, Čajánek, O. Veselý – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Melenovský, Ondráček – od 47. navíc P. Sedláček, Kostourek, Fořt.
Mazanec – J. Špaček, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Mozík, Frolo, Havíř – Johnson, Jan Kovář, Martin Straka – Kratěna, Kašpařík, Vlasák – Balej, T. Sýkora, Petruška – Dvořák, Lev, Vampola.

Plzeňští hokejisté nastoupili do pátého finálového klání posilněni nejen výhrou v posledním utkání, po níž srovnali stav série na 2:2, ale především s obráncem Jaroslavem Špačkem v elitní formaci.

Byli to přesto domácí Berani, kdo zpočátku diktoval tempo hry. Příležitosti Melenovského s Holíkem sice ještě brankou neskočily, avšak samostatný únik Köhlera už gólovou tečku nepostrádal. Zlínský forvard převzal dlouhý Zámorského pas a přesnou střelou na vyrážečku připravil Mazance o čistý štít.

Stejný hráč mohl skórovat i podruhé, avšak na poslední chvíli jej o puk připravil navrátilec Špaček. Do trháku neposlala hráče z Baťova města ani Balaštíkova teč Hamrlíkovy střely. Když v závěru osmnácté minuty zlikvidoval Mazanec také nebezpečný pokus Ondráčka, odcházeli Západočeši do kabin s přijatelným jednobrankovým mankem.

V 25. minutě byl Mazanec opět úspěšný, tentokrát si na něj nepřišel bez přípravy pálící Okál. V průběhu prostřední periody se aktivita přestěhovala na hole Západočechů, kteří si s přibývajícím časem začali vytvářet nejen větší množství střeleckých pokusů, ale především brankových příležitostí.

V té největší selhal Kovář, který se šikovně natlačil až před Sedláčka, avšak v koncovce mu chyběla trpělivost a puk z jeho hole skončil pouze na brusli domácího brankáře. Přesto to byl právě nejproduktivnější hráč play off, kdo se postaral o další změnu skóre. V čase 39:49 tečoval za Sedláčka nabídku Baleje a do závěrečné části se tak vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1.

Klíčový moment zápasu přišel na přelomu 45. a 46. minuty. Nejdříve Veselý naprosto zbytečně posunul branku, za což inkasoval dvouminutový trest, aby za pouhých 16 vteřin neuhlídal Zámorský clonícího Johnsona, který za Sedláčka dorazil střelu Jana Kováře.

Pojišťující zásah mohl přidat Vampola, Sedláček už ale další kotouč ve své síti nepřipustil. Na druhé straně mohl srovnat Balaštík, jehož pokus odvrátil se štěstím na brankové čáře Jeřábek. Prakticky z protiútoku vybídl Vlasák ke skórování Kašpaříka, avšak ani on nejtěsnějším stavem nepohnul. Když poté neuspěl v přesilové hře Holík, mohli se Západočeši radovat ze zisku třetího bodu v sérii.