HC Olomouc
Baráž
Bílí Tygři Liberec
HC Olomouc
0 : 1

(0:1, 0:0, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Branky a nahrávky:
14. Nedvěd (Duda, Derner).
Rozhodčí: Turčan, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 2314.
Sestavy:
Lukáš – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Janáček, Valenta, Kadela, Rašner – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Švaňhal, Herman, Novotný – Rác, Kucsera, Vodný – A. Jergl, Králík, Lehečka.
Schwarz – Čakajík, Derner, Štich, Čutta, Výtisk, Šimek, Jánošík, Kajínek – Duda, Nedvěd, Víšek – T. Pospíšil, Bulík, D. Špaček – Kudrna, Filippi, Bulíř – T. Urban, Bárta, Dušek.

Přestože Hanákům už v extraligové skupině o udržení o nic nejde, byli to právě oni, kdo mohl otevřít skóre. Po chybě liberecké obrany měl příležitost Švaňhal, gólmana soupeře nepřekonal. V polovině první třetiny na útočné modré zaváhal domácí Rác, hosté ovšem v následném úniku dvou na jednoho neuspěli. Zakončujícího Pospíšila vychytal Lukáš.

První branka duelu padla na začátku čtvrté minuty, kdy si domácí obrana nechala upláchnout dvojici Duda – Petr Nedvěd, přičemž druhý jmenovaný poslal kotouč přes pravý beton gólmana Mory do branky - 0:1. Vzápětí mohl navýšit vedení severočeského celku Víšek, který se octl sám před brankovištěm. Kotouč zasáhl Lukáše do hrudi.

Na začátku prostřední části měl druhou branku svého celku na hokejce Dušek, který ale z nadějné pozice netrefil domácí klec. V polovině utkání se urodily dvě příležitosti, po jedné na každé straně. Jako první zahrozili Hanáci, Kucsera mezikruží napálil puk do ležícího betonu Schwarze. O necelou minutu na to se musel činit Lukáš, jenž s obrovským štěstím zachytil nepříjemný tečovaný pokus, který vyslal od modré Čakajík. Tygři poté zahrozili ještě jednou. V početní výhodě zkusil štěstí z levého kruhu Pospíšil, jehož střelu zastavila tyč olomoucké branky.

Ve třetí části Bílí Tygři cítili, že jakékoli jejich zaváhání může skončit brankou. I proto se snažili rychle rozhodnout o osudu střetnutí. Domácí brankář ale držel naděje svého celku. Bohužel pro Hanáky, ani oni nedokázali ohrozit branku Schwarze, kterému nejvíce zatrnulo při nečekaném odrazu kotouče od mantinelu.

Olomoucký celek v posledních vteřinách duelu ještě zkusil hru bez gólmana, libereckou svatyni už ovšem neohrozil. Hanáci tak ani napočtvrté nedokázali oloupit Severočechy o body, naopak Tygři zůstávají bod před Mladou Bolesaví.