HC TÁBOR – IHC PÍSEK 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

• Branky: 12. Matušík (Havran), 48. Šulčík (Černý, Matušík), 55. Mrkvička (Šulčík, Kellner) – 30. Kubeš (Semrád). Rozhodčí: Doležal, Čech – Černý, Reich, vyloučení: 13:11, využití: 1:1, diváků: 3841.

Písecké hráče čekala na táborském stadionu podle očekávání doslova pekelná atmosféra, o kterou se postaral rekordní počet 3841 diváků.

Do utkání vstoupili hosté od řeky Otavy výrazným náporem, ale několik nebezpečných střel ztroskotalo na brankáři Klestilovi. Domácí celek postupem času nabral dech a jasně ukázal, že není v baráži o I. ligu náhodou. Mužstvo Písku soupeři roli značně usnadnilo, naprosto zbytečně posbíralo čtyři dvouminutové tresty a v jednom z oslabení jej postihl trest – ve 12. minutě dostal příliš prostoru ke střele z ideální pozice Matušík a Halmoši poprvé kapituloval – 1:0. Ve zbytku třetiny byli Kohouti nebezpečnější a do šaten odnesli zasloužené vedení.

Do druhé třetiny vstoupili hosté oslabeni o jednoho vyloučeného hráče, ale ze šatny do něj vstoupilo podstatně odhodlanější mužstvo a co do aktivity drželo nad domácím týmem převahu. Táborský brankář Klestil byl výrazně zaměstnanějším mužem, chytal však skvěle a udržel akcie „Kohoutů“ hodně vysoko. Kapituloval pouze ve 30. minutě, když se při písecké přesilovce čtyř proti třem prosadil důrazný Kubeš – 1:1. Táborský tým ale dokázal být v závěru také nebezpečný. Ve třetině, rozbité řadou vyloučení, si také zahrál několik minut v početní převaze a ve dvou případech měl strážce písecké svatyně Halmoši namále.

Na začátku třetího dějství měli Písečtí velkou příležitost na zvrat v utkání v podobě krátké přesilové hry pěti proti třem. Tu ovšem nezvládli ani zdaleka podle svých představ, a tak přišel vcelku zákonitý trest „Kohoutů“. Ve 48. minutě nedosáhl Halmoši na přesilovkovou střelu Šulčíka z hranice kruhu a Táborští znovu odskočili na rozdíl jedné branky – 2:1. Myšlenky hostů na závěrečný nápor vzaly za své šest a půl minuty před závěrečnou sirénou, kdy se před Halmošiho brankou výborně zorientoval Mrkvička a rozpoutal v ochozech táborského stadionu ohromnou vlnu nadšení.

Ohlasy po utkání:

• Josef Řeháček, trenér IHC Písek: „Vstup do zápasu jsme neměli špatný, pak jsme ale bohužel polevili, přišla zbytečná vyloučení a soupeř se dostal do hry i do vedení. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil, přidali jsme na bruslení a domácí přehrávali, bohužel se nám znovu podařilo dát jenom jeden gól. Koncovka nás stejně jako s Havířovem zklamala. V úvodu třetí třetiny jsme nevyužili přesilovku pět na tři, což samozřejmě posadilo domácí na koně. Právě hra v početní převaze totiž utkání rozhodla. Táborští sehráli přesilovky mnohem lépe než my.“